دانستنی های روان رشد

مشاوره روانشناسی مهاجرت

 • انتشار: ۱۴۰۳/۰۱/۰۶

 • نویسنده: برنامه نویس ره وب

 • دسته بندی: مشاوره و درمان بزرگسالان

مهاجرت تجربه ای پر از فراز و نشیب و چالش ها و مشکلات روانی است که میتواند برای برخی از افراد بسیار سخت و طاقت فرسا باشد. در حالی که مهاجرت با به دست آوردن تجارت و خاطرات خوب و جدید همراه است، همچنین می تواند پیچیدگی های خود را نیز داشته باشد. اگر شما نیز قصد مهاجرت دارید و یا مهاجرت کرده اید و دوران سختی را میگذرانید، حتما از خدمات مشاوره مهاجرت استفاده کنید و با یک فرد حرفه ای در این باره صحبت کنید. به همین دلیل در روان رشد تصمیم گرفتیم تا در این باره اطلاعات بیشتری به شما ارائه دهیم و خدمات تخصصی در این حوزه را در دسترس شما قرار دهیم.

روانشناسی مهاجرت چیست؟

روانشناسی مهاجرت، یک شاخه روانشناسی است و به بررسی تاثیرات مهاجرت بر سلامت روان افراد می‌پردازد و به افراد کمک میکند تا برای بیرون آمدن از بین مشکلات و سختی های مهاجرت، از یک فرد حرفه ای راهنمایی بگیرند و با کمک او از این مشکلات روانی سالم بیرون بروند. تمرکز این حوزه، چالش‌ها و دشواری هایی است که مهاجران در طول فرآیند مهاجرت و پس از آن تجربه میکنند. وقتی خارج از ایران هستید، میتوانید با استفاده از خدمات مشاوره آنلاین از هر کجا که هستید با یک مشاور صحبت کنید.

ثبت درخواست مشاوره روانشناسی

۳ نوع روانشناسی مهاجرت

۱. روانشناسی قبل از مهاجرت

یکی از بخش های روانشناسی مهاجرت، قبل از آن است. مشاوره قبل از مهاجرت به شما کمک میکند تا ذهن و جسم خود را برای مهاجرت آماده کنید. این مشاوره به شما کمک میکند تا با انگیزه ها و دلایلی که برای مهاجرت دارید بیشتر آشنا شوید و هدف خود از مهاجرت را به صورت شفاف بشناسید. این به شما کمک میکند تا دلیل سختی هایی که میکشید را بدانید و ارزش آن ها را بار دیگر متوجه شوید. همچنین این میتواند به شما کمک کند تا تصمیمی عاقلانه بگیرید.

۲. روانشناسی حین مهاجرت

پس از اینکه تصمیم نهایی را درباره مهاجرت گرفتید و برای آن اقدام کردید، در حین این فرایند، حالا مشاوره روانشناسی حین مهاجرت است که به شما کمک میکند سختی های این بخش از مسیر را با راحتی بیشتری تحمل کنید. مدیریت استرس و اضطراب، افزایش اعتماد به نفس و کمک به تطبیق با شرایط و سختی منتظر ماندن برای جواب مهاجرت، برخی از مشکلاتی است که این شکل از مشاوره به شما کمک میکند تا حل کنید و با آن ها کنار بیایید.

۳. روانشناسی بعد از مهاجرت

در این مرحله، شما دیگر در کشور خودتان نیستید و مراحل مهاجرت را انجام داده اید و مهاجرت کرده اید. اما بخش سخت ماجرا از همین جا آغاز میشود که شما باید به محیط، کشور، فرهنگ و زبان جدید عادت کنید و تفاوت ها را تاب بیاورید. در این مرحله است که برای سازگاری بهتر با این تفاوت ها و تاب آوری هر چه بیشتر لازم است که از این نوع روانشناسی مهاجرت استفاده کنید.

نگران این هستید که چطور میتوانید در خارج از ایران مشاوره دریافت کنید؟ در این مرحله، درست است که میتوانید به روانشناسان کشوری که به آن مهاجرت کرده اید مراجعه کنید و از خدمات آن ها بهره ببرید، اما اینکه با هم زبان خودتان صحبت کنید و مشکلات و چالش های خود را با او در میان بگذارید برای شما راحت تر است. مشاور نیز درک بیشتری از شما دارد و با پیشرفت تکنولوژی و امکان دریافت مشاوره به صورت آنلاین از هر کجای کره زمین، با استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین خارج از کشور کلینیک تخصصی روان رشد می توانید مشکلات خود را درک کنید و برای درمان آن ها تلاش کنید.

چرا مشاوره مهاجرت اهمیت دارد؟

در جلسات مشاوره روانشناسی مهاجرت، یک مشاور حرفه ای به شما کمک میکند تا با بررسی دقیق شرایط خود، از جمله انگیزه‌ها، اهداف، و توانمندی هایشان، تصمیم گیری آگاهانه تری برای مهاجرت داشته باشند. همچنین در این جلسات می توانید تمرین کنید و برای کاهش استرس و اضطراب خودتان تلاش کنید و تاب آوری خود را افزایش دهید. برای تطبیق با زبان و فرهنگ جدید، تقویت مهارت های اجتماعی و همچنین سلامت روان نیز میتوانید از خدمات روانشناسی استفاده کنید.

یکی از مهم ترین چالش های پیش رو کسانی که مهاجرت میکنند، شوک فرهنگی است. شوک فرهنگی به احساس اضطراب، سردرگمی و انزوایی گفته می شود که فرد در هنگام مواجهه با فرهنگ و یا حتی زبان جدید تجربه می کند که می تواند باعث بروز افسردگی، اضطراب، مشکلات خواب و انزوا شود. شوک فرهنگی برای برخی افراد می تواند تجربه سخت باشد، اما اصلا نگران نباشید. با مراجعه به خدمات مشاوره افسردگی و استفاده از خدمات تخصصی برای درمان وضعیت سلامت روانی خودتان، می توانید بهتر شوید و به فرهنگ جدید خود نیز عادت کنید.

ثبت درخواست مشاوره روانشناسی

چالش های مهاجرت

در این قسمت بیایید برخی از مهم‌ترین چالش‌های مهاجرت را بررسی کنیم و راهکارهای عبور از آنها را نیز توضیح دهیم.

 1. دشواری‌های زبانی و فرهنگی
 2. دشواری‌های شغلی
 3. دشواری‌های عاطفی و اجتماعی
 4. دشواری‌های مالی
 5. دشواری‌های مربوط به ویزا و اقامت

به طور کلی با همه این سختی ها، مهاجرت، تجربه ای منحصر به فرد از چالش ها و فرصت های خاص خود است. شناخت و درک این چالش ها، به شما در عبور از این مسیر پرفراز و نشیب و رسیدن به اهدافتان کمک می‌کند. صبر، تلاش و انعطاف‌پذیری، کلید موفقیت در این سفر هستند. همچنین اگر تصمیم دارید مهاجرت کنید و فشار و سختی آن زندگی شما را مختل کرده است، استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی مهاجرت را فراموش نکنید و برای درمان تلاش کنید.

چالش های مهاجرت

خدمات روانشناسی مهاجرت در روان رشد

تا اینجا با روانشناسی مهاجرت آشنا شدید. ما در کلینیک روان رشد با درک عمیق چالش هایی که در این مسیر تجربه میکنید، خدمات تخصصی برای مشکلات مهاجرت به شما ارائه می دهیم تا در این مسیر پرفراز و نشیب، همراهی دلسوز و متخصص داشته باشید. خدمات ما در این زمینه شامل موارد زیر میشوند:

 • تقویت مهارت‌های لازم برای سازگاری با فرهنگ جدید
 • کمک به سازگاری با شرایط جدید زندگی
 • مدیریت دشواری‌های زبانی و شغلی
 • تقویت روابط بین فردی و اجتماعی در کشور مقصد
 • کمک به حل تعارضات خانوادگی ناشی از مهاجرت
 • یادگیری مهارت‌های مقابله با چالش‌های مهاجر

ما با استفاده از متخصصان مجرب، در کلینیک روان رشد با بهره گیری از رویکردهای نوین روانشناسی، به شما کمک می‌کنیم تا با چالش‌های مهاجرت به طور موثرتری مقابله کنید و به سلامت روان خود در شرایط جدید زندگی توجه کنید، بنابراین به طور کلی کیفیت زندگی خود را در کشور مقصد ارتقا دهید، همچنین جای خود را در جامعه پیدا و ارتقا دهید. اگر نمی خواهید با صدای بلند از مشکلاتی که شما را آزار میدهند صحبت کنید، میتوانید از مشاوره با چت نیز استفاده کنید و با چت کردن با روانشناس از راهنمایی ها او بهره مند شوید.

اشتراک گذاری مطلب در :

نظرات و دیدگاه ها