افسردگی کودک

  • دسته بندی: مشاوره کودک و نوجوان

آیا کودکان نیز دچار افسردگی میشوند؟

افسردگی یک اختلال خلقی است که با احساس غم، ناامیدی، بی‌حوصلگی و بی‌انگیزگی مشخص می‌شود. این اختلال می‌تواند بر تمام جنبه‌های زندگی فرد تاثیر بگذارد، از جمله روابط، تحصیل، کار و سلامت جسمی. افسردگی در هر سنی می‌تواند رخ دهد، از جمله دوران کودکی. اگر فرزند شما برخی علائم افسردگی را نشان می‌دهد که بیشتر شامل خستگی و بی انگیزگی است، باید به فکر دریافت مشاوره افسردگی کودک باشید و تلاش کنید و به او کمک کنید تا از این دوران سخت به همراه شما بیرون برود و فردی را در کنار خود داشته باشد. اگر می‌بینید او بی حوصله است و رنج می‌کشد، او را سرزنش نکنید، این باعث غوطه ور شدن هرچه بیشتر او در مشکلات شود. پس سعی کنید در کنار او باشید و در کنار یکدیگر از طوفان‌ها بگذرید. افسردگی در کودکان یک مشکل جدی است که می‌تواند تأثیر مخربی بر زندگی آن‌ها داشته باشد. اگر نگران هستید که فرزندتان ممکن است دچار افسردگی باشد، هر چه سریع‌تر برای کمک اقدام کنید.

علائم افسردگی کودکان چگونه است؟

علائم افسردگی کودکان ممکن است بسته به سن و رشد کودک متفاوت باشد. با این حال، در این قسمت برخی از عوامل شایع آن را به شما توضیح می‌دهیم. دقت کنید که اندوه و سختی، بخشی از فرایند رشد کردن و بزرگ‌تر شدن است. پس این عوامل ممکن است در سن کودک شما طبیعی به نظر بیایند. اما اگر این افسردگی کودکان علائم طولانی مدتی داشت و این موارد را در بلند مدت مشاهده کردید و تغییری در خلق و خوی آن‌ها نیز مشاهده کردید، خوب است از یک روانشناس حرفه ای، مشاوره افسردگی کودک دریافت کنید و در کنار یک فرد حرفه ای، حامی فرزند خود باشید. برخی از علائم شایع افسردگی در کودک و نوجوان شامل موارد زیر است:

  • احساس غم و اندوه مداوم
  • از دست دادن علاقه به فعالیت‌های مورد علاقه
  • تغییرات در رفتار، مانند گوشه‌گیری، پرخاشگری یا عصبانیت بیش از حد
  • تغییرات در اشتها یا وزن
  • بیش از حد خوابیدن یا کمتر از حد خوابیدن
  • خستگی و بی‌حالی
  • احساس بی‌ارزشی یا گناه
  • تمرکز و تصمیم‌گیری دشوار
  • افکار خودکشی و علاقه مرگ

این موارد، نشانه ی افسردگی در کودکان هستند. همچنین در برخی موارد، ممکن است درد جسمی مانند سردرد و دل درد را نیز تجربه کند. پس تمامی این موارد را در نظر بگیرید و اگر کودک شما بیش از دو هفته یک الی دو تا از علائم بالا را نشان داد، با یک متخصص مشورت کرده و از سلامت روحی او اطمینان پیدا کنید. درمان افسردگی کودکان دبستانی و بچه ها را جدی بگیرید و از کمک مشاوره افسردگی کودک از یک کلینیک حرفه ای روانشناسی کودک استفاده کنید. این مشکلات می‌تواند بر عملکرد تحصیل آن‌ها تاثیر منفی داشته باشد و به احساسات و روح آن‌ها صدمه وارد کند.

علائم افسردگی کودک

مبارزه با افسردگی کودک

اولین قدم برای درمان افسردگی شدید کودکان، تشخیص آن است. اگر فرزند شما علائم افسردگی را نشان می‌دهد، با پزشک یا روانشناس کودک صحبت کنید. آنها می‌توانند به شما کمک کنند تا علائم فرزند خود را ارزیابی کنید و تشخیص درستی را انجام دهید. پس از تشخیص افسردگی، مهم است که درمان مناسب را برای فرزند خود دریافت کنید. درمان افسردگی کودک می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید که دکتر مشاور به شما توضیح خواهد داد.

یکی از راه‌ها دریافت مشاوره افسردگی کودک است. این روش می‌تواند به فرزند شما کمک کند تا با افسردگی خود کنار بیاید. روان درمانی می‌تواند به فرزند شما کمک کند تا احساسات خود را شناسایی و مدیریت کند، مهارت‌های مقابله‌ای را بیاموزد و روابط خود را بهبود بخشد. اما باید توجه کنید که حتما به یک کلینیک حرفه ای مراجعه کنید که معتبر باشد. کلینیک روان رشد که یک کلینیک روانشناسی کودک در شرق تهران است، همواره بهترین خدمات را به افراد ارائه میدهد و با استفاده از روانشناسان برتر در تلاش برای کمک به افراد مختلف است.

همچنین برای درمان افسردگی در کودکان می‌توانید از اقدامات دیگری نیز استفاده کنید. برای مثال با فرزند خود در مورد احساساتش صحبت کنید و از فرزند خود حمایت کنید تا روابط سالمی با دیگران برقرار کند. به او بگویید که همیشه کنارش هستید و از او حمایت می‌کنید تا به رشد و شکوفایی برسد. دقت کنید که برخی افراد تمایل به صحبت کردن درباره مشکلات و عواطف خود مخصوصا به عزیزان خود ندارند، پس اگر کودک شما درباره احساسات خود با شما صحبت نمی‌کند، می‌توانید از یک متخصص در این باره مشاوره بگیرید و با کمک او به فرزند خود نیز کمک کنید. به یاد داشته باشید که حتما از خدمات حرفه ای مشاوره افسردگی کودک استفاده کنید و به مکانی مراجعه کنید که با بهترین کیفیت خدمات را به شما ارائه می کند تا بهترین نتیجه را نیز دریافت کنید.

مشاوره افسردگی کودک

ویژگی های کلینیک مشاوره افسردگی کودک خوب

انتخاب یک کلینیک مشاوره مناسب برای کمک به کودک شما در غلبه بر افسردگی و بازگشت به شادی و سلامتی بسیار مهم است. در حقیقت برای اینکه بهترین نتیجه را دریافت کنید و از خدمات حرفه ای و تخصصی استفاده کنید، نیاز است که حتما به یک مرکز معتبر و تخصصی مراجعه کنید. در ادامه ویژگی های چنین مرکزی را بررسی میکنیم.

1. متخصصان مجرب و ماهر

یکی از مهمترین مواردی که برای انتخاب نهایی یک کلینیک بسیار مهم است، مشاوران مرکز هستند. روانشناسان و مشاوران باید دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه درمان افسردگی های کودکان داشته باشند. همچنین باید از روش‌های درمانی مختلف برای افسردگی کودکان، مانند درمان شناختی رفتاری (CBT) و بازی درمانی، آگاهی داشته باشند و از آنها به طور موثر برای درمان کودک شما استفاده کنند.

2. محیط امن و حمایتی

از دیگر موارد بسیار مهم، فضای کلینیک است. مرکزی که انتخاب میکنید باید فضایی امن و حمایتی را برای کودکان فراهم کند تا آنها احساس راحتی کنند و بتوانند آزادانه در مورد افکار و احساسات خود صحبت کنند. همچنین دکور و فضای کلینیک نیز باید احساس آرامش را به کودکان بدهد و باعث به وجود آمدن حس همدلی و حمایت در او شود.

3. هزینه های مناسب

در آخر یکی از موارد بسیار مهمی که میتواند در انتخاب نهایی برخی افراد تاثیرگذار باشد، تعرفه و هزینه های خدمات مشاوره افسردگی کودکان است. کلینیک باید در قبال ارائه خدمات با کیفیت، هزینه‌های مناسبی را از مراجعان دریافت کند. پس کیفیت و قیمت باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند تا در نهایت شما یک کلینیک معتبر و تخصصی را انتخاب کنید و از خدمات آنها بهره مند شوید. اما حتما این نکته را نیز به یاد داشته باشید که کیفیت را نیز همیشه در نظر داشته باشید و اولویت قرار دهید.

در انتخاب کلینیک مشاوره افسردگی کودک باید دقت و وسواس زیادی به خرج داد. زیرا سلامت روان و آینده کودک به انتخاب شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید که حتما این نکات را بررسی کنید و با استفاده از آن ها مناسب ترین مرکز را مناسب خود انتخاب کنید. ما در روان رشد همواره در تلاشیم تا تخصصی ترین خدمات را به شما ارائه دهیم و تخصصی ترین مشاوران را در اختیار شما قرار دهیم تا رشد کنید و از یک فرد متخصص راهنمایی بگیرید.

اشتراک گذاری در :

دکتر سید نظام الدین رستمکلایی

دکتر سید نظام الدین رستمکلایی

دکتری تخصصی روانشناسی کودک از دانشگاه تهران دکتری پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران دانش آموخته علوم روان درمانی از دانشگاه زیگموند فروید اتریش مسئول کمیسیون تخصصی ارزیابی کودک کلینیک تخصصی آتیه از سال ۱۳۸۷ تا کنون دکتر سید نظام الدین رستمکلایی، روانشناس و روان درمانگر برجسته ایرانی، از پیشگامان روانشناسی کودکان و نوجوانان در ایران محسوب می شود. ایشان با بیش از ۴۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه، خدمات ارزشمندی را به کودکان، نوجوانان و خانواده های آنها ارائه کرده اند. دکتر سید نظام الدین رستمکلایی، تحصیلات خود را در رشته روانشناسی در دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده و در دانشگاه زیگموند فروید اتریش نیز در زمینه علوم روان درمانی آموزش دیده است. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و مدیر کمیسیون تخصصی ارزیابی کودک کلینیک آتیه هستند. دکتر نظام الدین رستمکلایی، با بهره گیری از دانش و تجربه تخصصی خود در زمینه روانشناسی و روان درمانی، به کودکان و خانواده های آنها کمک می کند تا رشدی سالم و موفق داشته باشند. اگر به دنبال یک روانشناس متخصص و باتجربه برای حل مشکلات خود هستید، دکتر رستمکلایی می‌تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. اگر در این زمینه ها نیاز به دریافت مشاوره دارید، همین الان وقت خود را رزرو کنید و در اسرع وقت از راهنمایی های ارزشمند ایشان بهره مند شوید. برای دریافت نوبت همین الان از سایت روان رشد اقدام کنید. با دکتر نظام الدین رستمکلایی، متخصص روانشناسی کودک آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر نظام الدین رستمکلایی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر نظام الدین رستمکلایی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری تخصصی روانشناسی کودک از دانشگاه تهران

رزرو کنید

دکتر راهله ابوالقاسمی

دکتر راهله ابوالقاسمی

بخشی از رزومه کاری و تحصیلی خانم دکتر راهله ابوالقاسمی: متخصص روان‌شناسی تربیتی روان‌شناس بالینی متخصص ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات کودک و نوجوان متخصص درمان تخصصی اضطراب، بیش فعالی و اوتیسم عضو انجمن بیش‌فعالی و اوتیسم عضو انجمن هوش و استعدادیابی کودک و نوجوان خانم دکتر راهله ابوالقاسمی، با سابقه‌ای درخشان در زمینه مشاوره، به عنوان یک راهنمای دلسوز و متخصص در کنار شما خواهد بود تا در مسیر زندگی به سوی آرامش و شادکامی گام بردارید. ایشان با مدرک دکترای تخصصی در رشته روانشناسی و تجربه‌های ارزشمند در زمینه‌های مختلف مشاوره، اعم از مشاوره فردی، خانوادگی، ازدواج و تحصیلی، آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان هستند. با استفاده از مشاوره و راهنمایی های دکتر راهله ابوالقاسمی که دانش آموخته ای حرفه ای است و تجربه ای بالا دارد، میتوانید با بهره مندی از روش های درمانی نوین و موثر، رشد کنید و مسیر شکوفایی خود را بیابید. برای رزرو نوبت و استفاده از خدمات مشاوره حرفه ای ایشان، میتوانید از سایت روان رشد استفاده کنید. با دکتر راهله ابوالقاسمی، متخصص روانشناسی تربیتی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر راهله ابوالقاسمی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر راهله ابوالقاسمی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری روان‌شناسی

رزرو کنید

شهلا حسین پور

شهلا حسین پور

شهلا حسین پور کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی است و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به شماره ۴۷۵۰۲ درمانگر بخش اختلالات یادگیری بازی‌درمانگر می باشد. خانم شهلا حسین پور، با سابقه درخشان در زمینه مشاوره، به عنوان یک متخصص دلسوز و باتجربه شناخته می‌شود. ایشان با تعهد و اشتیاق فراوان، به مراجعین خود در زمینه‌های مختلف یاری می‌رسانند. ایشان با تکیه بر دانش و تجربه خود، در فضایی امن و صمیمی، به مراجعین خود کمک می‌کنند تا به درک عمیق‌تری از خود و مسائلشان دست پیدا کنند و با چالش‌های زندگی خود به طور موثرتری مقابله کنند. اگر به دنبال دریافت مشاوره و راهنمایی از یک فرد حرفه ای و متخصص هستید و میخواهید که از خدمات مشاوره روانشناسی تخصصی استفاده کنید، شهلا حسین پور بهترین انتخاب برای شما است. همین الان در سایت روان رشد نوبت خود را از ایشان رزرو کنید و از خدمات حرفه ای ایشان بهره مند شوید. با شهلا حسین پور، متخصص روانشناسی تربیتی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل شهلا حسین پور با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با شهلا حسین پور را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

رزرو کنید

بیتا علی حسینی

بیتا علی حسینی

بخشی از رزومه تحصیلی و کاری بیتا علی حسینی: کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی کارشناس ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات حسی-حرکتی و اختلالات یادگیری کارشناس درمان اختلالات توجه و تمرکز کارشناس درمان اختلالات بیش فعالی، نقص توجه و اوتیسم بیتا علی حسینی، روانشناس و مشاور باتجربه، با استفاده از دانش و مهارت خود به افراد در سطوح مختلف کمک می‌کند تا مشکلات خود را حل کنند و زندگی بهتری داشته باشند. خانم حسینی با استفاده از روش‌های درمانی مختلف به درمان اختلالات افراد مانند بیش فعالی، اختلالات یادگیری و توجه و اوتیسم میپردازد و به افراد کمک می‌کند تا مشکلات خود را حل کنند و به اهداف خود برسند. بیتا علی حسینی، روانشناس تربیتی با تجربه بالا، به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا با چالش‌های رشدی و یادگیری خود کنار بیایند و به طور موثر رشد کنند. برای استفاده از خدمات این مشاور، تنها کافیست به سایت روان رشد مراجعه کنید و نوبت خود را رزرو کنید. با بیتا علی حسینی، کارشناس درمان انواع اختلالات روانی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل بیتا علی حسینی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با بیتا علی حسینی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

رزرو کنید

شریفه سلطانی

شریفه سلطانی

کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره مشاور کودک و روان درمانگر کودک بازی درمانگر کودک با رویکرد CBT و PMT عضو سازمان نظام روانشناسی ایران با شماره عضویت 37829 عضو بنیاد ملی نخبگان با شماره شناسه 17079822 خانم شریفه سلطانی درمانگر اختلالات یادگیری، اختلال بیش فعالی و نقص توجه، اختلال نافرمانی، اختلال وسواس، اختلال اضطرابی، کاهش خشم و افزایش اعتماد به نفس است این تنها بخشی از رزومه درخشان خانم سلطانی است. شریفه سلطانی، کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره، با سابقه بالای مشاوره در زمینه های مختلف، از جمله خانواده، کودک، نوجوان، و بزرگسال، یکی از مشاوران برجسته و باتجربه در ایران است. ایشان عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو بنیاد ملی نخبگان هستند. اگر به دنبال یک مشاوره حرفه ای و با کیفیت در زمینه های مختلف هستید، می توانید از خدمات مشاوره ایشان استفاده کنید. ایشان با تجربه و مهارت بالای خود، می توانند به شما کمک کنند تا مشکلات خود را حل کنید و در زندگی شخصی و کاری خود رشد کنید. در صورتی که میخواهید از خدمات مشاوره حرفه ای و با کیفیت خانم شریفه سلطانی استفاده کنید و از کمک های او بهره مند شوید، میتوانید از طریق سایت روان رشد اقدام کنید و نوبت خود را رزرو کنید. در این سایت امکان رزرو نوبت از مشاوران برتر برای شما امکان پذیر است. با دکتر شریفه سلطانی، متخصص مشاوره کودک و نوجوان آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر شریفه سلطانی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر شریفه سلطانی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره

رزرو کنید

دکتر فردین فرمانی

دکتر فردین فرمانی

بخشی از رزومه کاری و تحصیلی آقای دکتر فردین فرمانی: دکتری تخصصی روانشناسی از دانشگاه شهید بهشتی عضو بنیاد ملی نخبگان متخصص نوروتراپی متخصص ارزیابی و تشخیص مشکلات روانشناختی کودک و نوجوان رواندرمانگر حوزه پویشی ISTDP پژوهشگر حوزه روانشناسی و نوروساینس دکتر فردین فرمانی، دکتری تخصصی روانشناسی در دانشگاه شهید بهشتی، با سابقه درخشان در زمینه مشاوره و روان‌درمانی، نوروتراپی و مداخلات روان‌شناختی، به عنوان یک متخصص برجسته در این حوزه شناخته می‌شود. ایشان با تعهد و دلسوزی، به مراجعان خود در زمینه‌های مختلفی خدمات تخصصی ارائه می‌دهد. ایشان در کنار تخصص در روانشناسی، در زمینه نوروتراپی نیز تبحر دارد و با استفاده از روش‌های نوین، به مراجعان خود در بهبود و ارتقای سلامت روان کمک می‌کند. تمامی این موارد درخشان، تنها برخی از رزومه تحصیلی و کاری حرفه ای و تخصصی دکتر فردین فرمانی هستند. برای دریافت و رزرو نوبت از ایشان و استفاده از خدمات با کیفیت، میتوانید از طریق سایت روان رشد اقدام کنید. با دکتر فردین فرمانی، متخصص نوروتراپی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر فردین فرمانی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر فردین فرمانی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری تخصصی روانشناسی

رزرو کنید

نظرات و دیدگاه ها