درمان پرخاشگری کودکان

  • دسته بندی: مشاوره کودک و نوجوان

پرخاشگری در کودکان چگونه است؟

پرخاشگری در کودکان یک رفتار طبیعی است که در طول دوران رشد آنها ممکن است بروز کند. کودکان در سنین مختلف، به دلایل مختلفی ممکن است رفتارهای پرخاشگرانه از خود نشان دهند. در برخی موارد، پرخاشگری کودکان می‌تواند نشان‌دهنده یک مشکل جدی‌تر باشد که نیاز به مداخله متخصص دارد. پرخاشگری یکی از شایع‌ترین مشکلات رفتاری کودکان است. اگر کودک شما رفتارهای پرخاشگرانه‌ای مانند کتک زدن، گاز گرفتن، لگد زدن، یا استفاده از کلمات زشت دارد، ممکن است برای او و رفتارهای او نگران باشید. اما بدانید که تنها نیستید و می توانید از مشاوره پرخاشگری کودکان استفاده کنید و به طور موثر به کودک خود کمک کنید.

پرخاشگری در کودکان می تواند به اشکال مختلف بروز کند. برخی از انواع پرخاشگری در کودکان عبارتند از:

  • پرخاشگری فیزیکی: این نوع پرخاشگری شامل رفتارهایی مانند ضرب و شتم، گاز گرفتن، هل دادن و پرتاب اشیا می‌شود.
  • پرخاشگری کلامی: این نوع پرخاشگری شامل رفتارهایی مانند داد و فریاد، توهین، تحقیر و تهدید می‌شود.
  • پرخاشگری عاطفی: این نوع پرخاشگری شامل رفتارهایی مانند طرد کردن، بی‌توجهی و تخریب روابط می‌شود.
  • پرخاشگری غیر مستقیم: این نوع پرخاشگری شامل رفتارهایی مانند پخش شایعه، تهمت زدن و آزار و اذیت سایبری می شود.

مشاوره پرخاشگری کودک می تواند به کودک شما کمک کند تا علل پرخاشگری خود را درک کند و راه های سالمی برای بیان احساسات خود پیدا کند. برای مثال ممکن است دلیل پرخاشگری یک کودک، اضطرابی باشد که او تجربه میکند. پس باید از خدمات مشاوره اضطراب نیز استفاده کنید و سپس میتوانید به صورت ریشه ای علت پرخاشگری را درک و آن را درمان کنید. به طور کلی روانشناسی کودکان پرخاشگر هم برای والدین و هم برای خود کودک کمک کننده و موردنیاز است و همچنین باعث درک متقابل هم میشود.

پرخاشگری کودک

دلایل پرخاشگری کودک

پرخاشگری رفتاری است که به قصد آسیب رساندن به دیگران انجام می‌شود. این رفتار می تواند در قالب های مختلفی مانند کتک زدن، گاز گرفتن، هل دادن، ناسزاگویی، تهدید و تخریب اموال بروز کند. پرخاشگری در کودکان یک رفتار طبیعی است و معمولا در سنین 2 تا 3 سالگی به اوج خود می رسد. با این حال، اگر پرخاشگری کودک بیش از حد باشد یا به صورت مداوم ادامه داشته باشد، می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی تر باشد. دلیل پرخاشگری کودک ممکن است متفاوت باشد. در این قسمت، عوامل متفاوت را بررسی می کنیم. تمامی این موارد با مشاوره پرخاشگری کودکان می توانند کنترل شوند. اما حتما باید به یک کلینیک معتبر مانند روان رشد که یک کلینیک روانشناسی کودک در شرق تهران است مراجعه کنید و از خدمات تخصصی بهره مند شوید تا بهترین نتیجه را نیز دریافت کنید.

۱. عوامل ژنتیکی

یکی از عوامل مهمی که می‌تواند باعث پرخاشگری در کودکان شود، عوامل بیولوژیکی و ژنتیک است. برخی از کودکان به طور ژنتیکی مستعد پرخاشگری هستند. این کودکان ممکن است دارای ژن هایی باشند که باعث افزایش سطح هورمون‌های استرس مانند کورتیزول می‌شوند. کورتیزول یک هورمون است که در پاسخ به استرس ترشح می‌شود و می‌تواند باعث تحریک‌پذیری و پرخاشگری شود. همچنین علاوه بر ژنتیک، هورمون‌ها نیز می‌توانند در پرخاشگری کودکان نقش داشته باشند. کودکانی که سطح بالایی از هورمون‌های مردانه مانند تستوسترون دارند، احتمال بیشتری دارد که پرخاشگر باشند. در نهایت ساختار مغز نیز می‌تواند در پرخاشگری کودکان نقش داشته باشد. کودکانی که دارای برخی از اختلالات مغزی هستند، احتمال بیشتری دارد که پرخاشگر باشند.

۲. عوامل محیطی

یکی دیگر از عوامل مهم، عوامل محیطی است. نحوه برخورد پدر و مادر و همچنین مدرسه و جامعه نیز بر سلامت روان و رفتارهای کودک تاثیر گذار است. نحوه رفتار والدین، نحوه برخورد با کودک در مدرسه یا در جامعه، یا تجربه تروما همه میتوانند باعث پرخاشگری در کودکان شوند. برای مثال والدینی که با کودک خود به صورت خشونت‌آمیز یا تنبیه بدنی برخورد می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که کودک آنها نیز پرخاشگر باشد. همچنین، والدینی که توجه کافی به کودک خود نمی‌دهند یا انتظارات غیر واقعی از کودک خود دارند نیز می‌توانند باعث بروز پرخاشگری در کودک شوند.

کودکانی که در مدرسه یا در جامعه مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، احتمال بیشتری دارد که پرخاشگر شوند. کودکانی که در محیط های پرتنش یا خشونت آمیز زندگی می کنند نیز می توانند رفتارهای پرخاشگرانه داشته باشند. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار، تجربه تروما است. برای مثال کودکانی که تجربه تروما مانند خشونت خانگی، سوء استفاده جنسی، یا بلایای طبیعی داشته اند، احتمال بیشتری دارد که پرخاشگر شوند. در مرحله اول باید به یک مرکز مشاوره خانواده مراجعه کنید و از سلامت روان خانواده نیز اطمینان حاصل کنید و سپس برای درمان پرخاشگری کودکان باید از خدمات مشاوره پرخاشگری کودکان استفاده کنید.

۳. عوامل روانشناختی

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در رفتار یک کودک پرخاشگر تاثیرگذار باشد، عوامل روانشناختی است. اضطراب، افسردگی، یا اختلالات شخصیتی نیز می‌توانند باعث پرخاشگری در کودکان شوند. اگر پرخاشگری کودک شما شدید است یا به درمان پاسخ نمی‌دهد، ممکن است لازم باشد که برای کنترل پرخاشگری کودک، از یک متخصص کمک بگیرید و به مشاوره پرخاشگری کودکان مراجعه کنید. یک درمانگر می‌تواند به کودک شما کمک کند تا دلایل پرخاشگری خود را درک کند و یاد بگیرد چگونه رفتار خود را کنترل کند.

همچنین برای درک بیشتر فرزندتان و متوجه شدن دلیل پرخاشگری او، می‌توانید با او صحبت کنید. برخی از کودکان ممکن است تمایلی به صحبت در این باره نداشته باشند و در این صورت ممکن است رفتاری که در مقابل شما نشان می‌دهند نیز پرخاشگرانه باشد. به یاد داشته باشید که او نیز در زمان سختی است و در یک طوفان قرار دارد و شاید نتواند درباره شرایط سخت خود به راحتی صحبت کند. در مرحله اول خود را کنترل کنید و در کنار او باشید. به او بگویید که چقدر او را دوست دارید و چقدر اهمیت دارد. شاید او تنها به محبت شما نیاز دارد و می‌خواهد که او را بغل کنید. در مرحله بعد با یک مشاور حرفه ای و متخصص صحبت کنید و از مشاوره پرخاشگری کودک کمک بگیرید و به خودتان و کودکتان کمک کنید تا از روزهای تاریک و سخت بیرون بیایید. ما در روان رشد که یک کلینیک روانشناسی شرق تهران است، در تلاشیم تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

ویژگی های بهترین مرکز مشاوره پرخاشگری کودک

پس از اینکه با علائم این رفتار در کودکان بیشتر آشنا شدید، می توانید برای رفع آن شروع به اقدام کنید. اما یکی از مهمترین مواردی که باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید، این است که به یک مرکز حرفه ای و تخصصی مراجعه کنید و از راهنمایی های یک مشاور معتبر بهره مند شوید. این مرکز باید برخی ویژگی ها را داشته باشد تا بتوانید با اطمینان کامل به آن مراجعه کنید. در ادامه این ویژگی ها را بررسی میکنیم.

۱. متخصصان مجرب

مرکز مشاوره باید دارای روانشناسان و مشاوران کودک مجرب و متخصص در زمینه پرخاشگری باشد. این متخصصان باید دانش و تجربه کافی برای تشخیص دقیق علت پرخاشگری و ارائه درمان مناسب برای هر فرد را داشته باشند. به همین دلیل نیز ما در روان رشد تلاش کرده ایم که بهترین متخصصان و روانشناسان را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید از خدمات تخصصی بهره مند شوید.

۲. رویکرد جامع

بهترین مرکز مشاوره درمان پرخاشگری کودکان به دنبال ریشه های پرخاشگری در کودک می گردد و از رویکردی جامع برای درمان آن استفاده می کند. این رویکرد می تواند شامل مصاحبه با والدین و کودک، ارزیابی های روان شناختی، آموزش مهارت های زندگی به کودک و خانواده درمانی باشد.

۳. فضای امن و صمیمی

مرکز مشاوره باید فضایی امن و صمیمی برای کودک فراهم کند تا او احساس راحتی کند و بتواند آزادانه درباره احساسات و تجربیات خود صحبت کند. این فضا را میتوان با عوامل مختلفی به وجود آورد تا فرد مراجع در فضایی راحت از خدمات مشاوره استفاده کند و بتواند در محیطی مثبت رشد کند.

۴. روش‌های درمانی متنوع

مرکز مشاوره پرخاشگری کودکان باید از روش های درمانی متنوعی برای درمان پرخاشگری استفاده کند. این روش ها می توانند شامل بازی درمانی، قصه درمانی، نقاشی، موسیقی درمانی و رفتاردرمانی شناختی (CBT) باشند تا در صورت لزوم، شما و یا مرکز از یک روش برای کنترل پرخاشگری های کودک استفاده کنید.

تمامی این موارد، تنها برخی از ویژگی های کلینیک های با کیفیت و خوب میباشند که هنگام انتخاب خود میتوانید به آن ها دقت کنید. با در نظر گرفتن این ویژگی ها، می توانید مرکز مشاوره ای را انتخاب کنید که به شما در حل مشکلاتتان و رسیدن به اهدافتان کمک کند. ما در روان رشد همواره تلاش میکنیم تا تمامی این ویژگی ها را در کلینیک رعایت کنیم و بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم. برای استفاده از خدمات ما، همین الان با ما در ارتباط باشید و نوبت خود را به راحتی چند کلیک رزرو کنید.

اشتراک گذاری در :

دکتر سید نظام الدین رستمکلایی

دکتر سید نظام الدین رستمکلایی

دکتری تخصصی روانشناسی کودک از دانشگاه تهران دکتری پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران دانش آموخته علوم روان درمانی از دانشگاه زیگموند فروید اتریش مسئول کمیسیون تخصصی ارزیابی کودک کلینیک تخصصی آتیه از سال ۱۳۸۷ تا کنون دکتر سید نظام الدین رستمکلایی، روانشناس و روان درمانگر برجسته ایرانی، از پیشگامان روانشناسی کودکان و نوجوانان در ایران محسوب می شود. ایشان با بیش از ۴۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه، خدمات ارزشمندی را به کودکان، نوجوانان و خانواده های آنها ارائه کرده اند. دکتر سید نظام الدین رستمکلایی، تحصیلات خود را در رشته روانشناسی در دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده و در دانشگاه زیگموند فروید اتریش نیز در زمینه علوم روان درمانی آموزش دیده است. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و مدیر کمیسیون تخصصی ارزیابی کودک کلینیک آتیه هستند. دکتر نظام الدین رستمکلایی، با بهره گیری از دانش و تجربه تخصصی خود در زمینه روانشناسی و روان درمانی، به کودکان و خانواده های آنها کمک می کند تا رشدی سالم و موفق داشته باشند. اگر به دنبال یک روانشناس متخصص و باتجربه برای حل مشکلات خود هستید، دکتر رستمکلایی می‌تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. اگر در این زمینه ها نیاز به دریافت مشاوره دارید، همین الان وقت خود را رزرو کنید و در اسرع وقت از راهنمایی های ارزشمند ایشان بهره مند شوید. برای دریافت نوبت همین الان از سایت روان رشد اقدام کنید. با دکتر نظام الدین رستمکلایی، متخصص روانشناسی کودک آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر نظام الدین رستمکلایی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر نظام الدین رستمکلایی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری تخصصی روانشناسی کودک از دانشگاه تهران

رزرو کنید

دکتر راهله ابوالقاسمی

دکتر راهله ابوالقاسمی

بخشی از رزومه کاری و تحصیلی خانم دکتر راهله ابوالقاسمی: متخصص روان‌شناسی تربیتی روان‌شناس بالینی متخصص ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات کودک و نوجوان متخصص درمان تخصصی اضطراب، بیش فعالی و اوتیسم عضو انجمن بیش‌فعالی و اوتیسم عضو انجمن هوش و استعدادیابی کودک و نوجوان خانم دکتر راهله ابوالقاسمی، با سابقه‌ای درخشان در زمینه مشاوره، به عنوان یک راهنمای دلسوز و متخصص در کنار شما خواهد بود تا در مسیر زندگی به سوی آرامش و شادکامی گام بردارید. ایشان با مدرک دکترای تخصصی در رشته روانشناسی و تجربه‌های ارزشمند در زمینه‌های مختلف مشاوره، اعم از مشاوره فردی، خانوادگی، ازدواج و تحصیلی، آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان هستند. با استفاده از مشاوره و راهنمایی های دکتر راهله ابوالقاسمی که دانش آموخته ای حرفه ای است و تجربه ای بالا دارد، میتوانید با بهره مندی از روش های درمانی نوین و موثر، رشد کنید و مسیر شکوفایی خود را بیابید. برای رزرو نوبت و استفاده از خدمات مشاوره حرفه ای ایشان، میتوانید از سایت روان رشد استفاده کنید. با دکتر راهله ابوالقاسمی، متخصص روانشناسی تربیتی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر راهله ابوالقاسمی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر راهله ابوالقاسمی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری روان‌شناسی

رزرو کنید

بیتا علی حسینی

بیتا علی حسینی

بخشی از رزومه تحصیلی و کاری بیتا علی حسینی: کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی کارشناس ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات حسی-حرکتی و اختلالات یادگیری کارشناس درمان اختلالات توجه و تمرکز کارشناس درمان اختلالات بیش فعالی، نقص توجه و اوتیسم بیتا علی حسینی، روانشناس و مشاور باتجربه، با استفاده از دانش و مهارت خود به افراد در سطوح مختلف کمک می‌کند تا مشکلات خود را حل کنند و زندگی بهتری داشته باشند. خانم حسینی با استفاده از روش‌های درمانی مختلف به درمان اختلالات افراد مانند بیش فعالی، اختلالات یادگیری و توجه و اوتیسم میپردازد و به افراد کمک می‌کند تا مشکلات خود را حل کنند و به اهداف خود برسند. بیتا علی حسینی، روانشناس تربیتی با تجربه بالا، به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا با چالش‌های رشدی و یادگیری خود کنار بیایند و به طور موثر رشد کنند. برای استفاده از خدمات این مشاور، تنها کافیست به سایت روان رشد مراجعه کنید و نوبت خود را رزرو کنید. با بیتا علی حسینی، کارشناس درمان انواع اختلالات روانی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل بیتا علی حسینی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با بیتا علی حسینی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

رزرو کنید

شریفه سلطانی

شریفه سلطانی

کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره مشاور کودک و روان درمانگر کودک بازی درمانگر کودک با رویکرد CBT و PMT عضو سازمان نظام روانشناسی ایران با شماره عضویت 37829 عضو بنیاد ملی نخبگان با شماره شناسه 17079822 خانم شریفه سلطانی درمانگر اختلالات یادگیری، اختلال بیش فعالی و نقص توجه، اختلال نافرمانی، اختلال وسواس، اختلال اضطرابی، کاهش خشم و افزایش اعتماد به نفس است این تنها بخشی از رزومه درخشان خانم سلطانی است. شریفه سلطانی، کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره، با سابقه بالای مشاوره در زمینه های مختلف، از جمله خانواده، کودک، نوجوان، و بزرگسال، یکی از مشاوران برجسته و باتجربه در ایران است. ایشان عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو بنیاد ملی نخبگان هستند. اگر به دنبال یک مشاوره حرفه ای و با کیفیت در زمینه های مختلف هستید، می توانید از خدمات مشاوره ایشان استفاده کنید. ایشان با تجربه و مهارت بالای خود، می توانند به شما کمک کنند تا مشکلات خود را حل کنید و در زندگی شخصی و کاری خود رشد کنید. در صورتی که میخواهید از خدمات مشاوره حرفه ای و با کیفیت خانم شریفه سلطانی استفاده کنید و از کمک های او بهره مند شوید، میتوانید از طریق سایت روان رشد اقدام کنید و نوبت خود را رزرو کنید. در این سایت امکان رزرو نوبت از مشاوران برتر برای شما امکان پذیر است. با دکتر شریفه سلطانی، متخصص مشاوره کودک و نوجوان آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر شریفه سلطانی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر شریفه سلطانی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره

رزرو کنید

دکتر فردین فرمانی

دکتر فردین فرمانی

بخشی از رزومه کاری و تحصیلی آقای دکتر فردین فرمانی: دکتری تخصصی روانشناسی از دانشگاه شهید بهشتی عضو بنیاد ملی نخبگان متخصص نوروتراپی متخصص ارزیابی و تشخیص مشکلات روانشناختی کودک و نوجوان رواندرمانگر حوزه پویشی ISTDP پژوهشگر حوزه روانشناسی و نوروساینس دکتر فردین فرمانی، دکتری تخصصی روانشناسی در دانشگاه شهید بهشتی، با سابقه درخشان در زمینه مشاوره و روان‌درمانی، نوروتراپی و مداخلات روان‌شناختی، به عنوان یک متخصص برجسته در این حوزه شناخته می‌شود. ایشان با تعهد و دلسوزی، به مراجعان خود در زمینه‌های مختلفی خدمات تخصصی ارائه می‌دهد. ایشان در کنار تخصص در روانشناسی، در زمینه نوروتراپی نیز تبحر دارد و با استفاده از روش‌های نوین، به مراجعان خود در بهبود و ارتقای سلامت روان کمک می‌کند. تمامی این موارد درخشان، تنها برخی از رزومه تحصیلی و کاری حرفه ای و تخصصی دکتر فردین فرمانی هستند. برای دریافت و رزرو نوبت از ایشان و استفاده از خدمات با کیفیت، میتوانید از طریق سایت روان رشد اقدام کنید. با دکتر فردین فرمانی، متخصص نوروتراپی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر فردین فرمانی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر فردین فرمانی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری تخصصی روانشناسی

رزرو کنید

فائزه صنقری

فائزه صنقری

کارشناسی ارشد روانشناسی روان درمانگر کودک و نوجوان بازی درمانگر نوروتراپیست آموزش مهارت‌های فرزند پروری فائزه صنقری، روانشناس و مشاور با سابقه بالا فعالیت در زمینه روانشناسی و مشاوره، در حال حاضر در شهر تهران مشغول به کار است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران هستند و دوره‌های تخصصی مختلفی را در زمینه‌های مختلف روانشناسی و مشاوره، از جمله روانشناسی کودک و نوجوان، روانشناسی خانواده، روانشناسی زوجین، و روانشناسی صنعتی و سازمانی، گذرانده‌اند و به عنوان یک بازی درمانگر و نوروتراپیست، متخصص هستند. خانم فائزه صنقری، با سابقه‌ای درخشان در زمینه مشاوره، به عنوان یک متخصص قابل اعتماد و کارآمد شناخته می‌شود. ایشان با تعهد و پشتکار مثال‌زدنی، همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات مشاوره‌ای تخصصی، به مراجعین خود در مسیر دستیابی به اهدافشان یاری رساند. فائزه صنقری، روان درمانگر کودک و نوجوان با تجربه و تخصص بالایی که دارد، آماده ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی به کودکان و نوجوانان شماست. در این مسیر روان رشد نیز در کنار شما است و برای دریافت نوبت و مشاوره، میتوانید از سایت روان رشد استفاده کنید. با فائزه صنقری، بازی درمانگر و نوروتراپیست آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل فائزه صنقری با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با فائزه صنقری را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
روانشناس

رزرو کنید

نظرات و دیدگاه ها