خدمات روان رشد

اختلال خواب در بزرگسالان

 • دسته بندی: مشاوره فردی

اختلال خواب چیست؟

میزان خواب مورد نیاز در طی شبانه روز برای یک فرد بالغ حدود 7 تا 8 ساعت بوده  و در کودکان هر چه سن کمتر نیاز به خواب بیشتر است. اختلالات خواب گسترده بوده و به انواع مختلف تقسیم بندی می شوند ولی بطور کلی اختلال خواب به گروهی از بیماری ها گفته می شود که باعث ایجاد کاهش توانایی فرد در خواب منظم خواهند شد. این اختلال روز به روز  مبتلابه بیشتری داشته و در کل دنیا روند رو به افزایشی گزارش شده است. فرد دارای این اختلال خواب باکیفیتی نخواهد داشت و طبیعتا سلامتی او به خطر می افتد. البته این اختلال با چند شب بی خوابی یا آشفتگی در خواب ایجاد نشده و  نمی توان گفت که فرد دچار اختلال خواب شده است.

عوامل متعددی در اختلال خواب نقش دارند ممکن است به دلیل استرس، درد و بیماری و سوگ فرد چند شبی خواب منظم نداشته باشد و بعد از گذشت چند روز  همه چیز به روال طبیعی بازگردد اما اختلال خواب به فرآیندی می گویند که طی مدت طولانی در شخص نمایان می شود به نحوی که مطابق گزارش فرد مشکل بی خوابی یا نداشتن یک خواب باکیفیت مدت مدیدی است که باعث آزار او شده است. این اختلال میتواند به دلایل متعددی بروز یابد. برای مثال مشکلات زندگی، مشکلات خانوادگی و غیره. یکی از راه های درمان ریشه ای این اختلال، این است که منبع را به کمک یک متخصص پیدا کرده و آن را رفع کنید. برای مثال میتوانید به یک کلینیک مشاوره ازدواج تهران مراجعه کنید و در ابتدا، مشکلات زناشویی و خانوادگی را بر طرف کنید. برای اینکه ریشه اختلال در خواب خود را در کنید، باید از راهنمایی های یک متخصص در این زمینه استفاده کنید.

تماس جهت دریافت نوبت مشاوره

کمبود خواب تاثیرات مستقیمی روی سلامت روان ،  خلق و خو، تمرکز و آرامش شخص دارد. 

اگر در زمینه اینکه شما دچار اختلال خواب شده اید یا خیر تردید دارید توصیه می شود که برای تشخیص و درمان به کلینیک جامع سلامت مراجعه فرمایید.چون  این اختلال درصورتی‌که درمان نشوند، عوارض منفی ایجاد می‌کنند و تاثیرات پایدار و بلند مدت منفی در سلامت شخص دارند. آنها می‌توانند بر عملکرد شما در محل کار نیز نقش داشته باشند و باعث ایجاد تنش و کشمکش در روابط شوند. بطور کلی در توانایی فرد برای انجام فعالیت‌های روزمره اختلال ایجاد می کنند.

علائم و نشانه های اختلال خواب در بزرگسالی و سالمندان

شبیه هر اختلال دیگر اختلال خواب هم علائم و نشانه هایی دارد و بهر است چنان که متوجه شدید نشانه هایی که در زیل آورده شده مدت مدیدی است که گریبانکیر شما شده است مدام در هنگام خواب تکرار می شوند می بایست برای درمان اختلال خواب اقدام نمایید. هر چند بیشتر افراد فکر می کنند تنها بی خوابی از اختلالات خواب است ولی پرخوابی و بی خوابی، سخت خوابیدن و سخت بیدار شدن، پریدن از خواب به صورت مداوم و تکرار شونده و عدم امکان ایجاد خواب عمیق و ... نشانه هایی از اختلال خواب بزرگسالان و سالمندان می باشد.

اگر یک یا چند از علائم زیر را در خود یا عزیزان خود مشاهده کردید برای اطمینان از سلامت خواب خود به متخصصان کلینیک سلامت روان رشد مراجعه فرمایید:

 • به سختی  به‌خواب رفتن یا به سختی بیدار شدن 
 • احساس خستگی در طول روز
 • نیاز شدید به چرت ظهر گاهی 
 • اضطراب بالا یا تحریک‌پذیری 
 • عدم تمرکز بویژه در هنگام مطالعه 
 • بروز نشانه های افسردگی
 •   بدخلقی
 •   زودرنجی و اضطراب
 • کاهش یا افزایش وزن در یک بازه زمانی مشخص
 •  حواس پرتی و تمرکز کم در طی روز
 • دیدن کابوس های و خواب های آشفته در شب
 •   احساس خستگی شدید و ضعف در بدن

درمان های بدون دارو و تکنولوژیک روشی موثر برای تشخیص اختلال خواب در بزرگسالان و سالمندان هستند. 

امروزه یکی از روش های شدیدا موثر برای تشخیص اختلال خواب در بزرگسالان، نقشه مغزی و نوروفیدبک است. با تحلیل و آنالیز نتیجه نقشه مغزی می توان به خوبی با فعالیت مغز را بررسی، به مشکلاتی چون اختلال خواب پی برده و برای درمان این اختلال پروتکل های مناسب طراحی نمود.

بهترین کلینیک درمان اختلال خواب در بزرگسالان و سالمندان

والدین محترمی که در یک یا چند نشانه از موارد مظرح شده فوق در زمینه اختلال خواب دچار تردید بوده و نگران سلامت کودک خود هستند و درمان نداشتن خواب با کیفیت کودک به درگیری ذهنی ایشان مبدل شده است می توانند به کلینیک جامع سلامت روان رشد مراجعه نموده و ضمن تشخیص با جدیدترین متد روز امریکا در خصوص اختلالات خواب مساله اختلال خواب را برای همیشه درمان و آرامش را به خود و عزیزانتان هدیه کند.

با مراجعه به این کلینیک اختلال خواب که یکی از مجهزترین و پیشرفته ترین مراکز درمان بدون دارو و تکنولوژیک در تهران می باشد، می توانید از بهترین متخصصین حوزه اختلال خواب بزرگسالان و سالمندان گرامی، برای درمان کمک گرفته و بنا بر نظر تخصصی ایشان و بسته به شرایط خود از روش های تشخیصی ودرمانی از جمله تکنیک نقشه مغزی و نوروفیدبک بهره مند گردید.

سخن آخر

اختلال خواب جدی است. از آنجایی که بر هم آرامش بیماری های روحی، روانی و جسمی بیشماری را بهمراه خواهد آورد، بنابراین  بهتر است وقتی شخص نتوانسته باشد در طول مدت طولانی خواب با کیفیت را تجربه کند و در هنگام خواب آرامش نداشته باشد، ، با کمک متخصصان خواب متخصصان بالینی و متخصصان نورساینس مستقر در کلینیک روانشناسی تهرانپارس روان رشد بهترین و به روز ترین راه حل های درمانی در زمینه این اختلال را دریافت کرده و آرامش از دست رفته را به زندگی اش برگرداند. چون احساس خستگی و بدخلقی و خواب آلودگی مداوم در روز میتواند شدیدا  برایش آزار دهنده باشد . همچنین ادامه دار بودن این اختلال می تواند باعث ایجاد افسردگی های ماندگار در فرد شود که به مراتب خیلی دشوار تر و طولانی مدت تر  از اختلال خواب درمان خواهند شد.

خدمات قابل ارائه توسط کلینیک روان رشد در زمینه اختلال خواب

موارد زیر هر کدام از مشکلاتی هستند که باعث بروز اختلالات در خواب شده و آرامش و آسایش فرد بیمار را به چالش می کشانند. از این رو بهتر است افرادی که دارای علائمی که بالاتر در همین مقاله بیان کردیم هستند، هر چه سریع تر نسبت به مراجعه به یک متخصص در این زمینه اقدام کرده و درمان اختلالات خواب را انجام دهند تا از آسیب های ناشی از درگیری طولانی مدت با اختلالات خواب در امان بمانند. تمامی این موارد به عنوان یک خدمت درمانی در مجموعه ما انجام می شود:

 • شب ادراری
 • اختلالات خواب ریتم شبانه روزی
 • بی نظمی در خوردن
 • اختلال خواب محیطی
 • دندان قروچه

اشتراک گذاری در :

نظرات و دیدگاه ها