روان درمانی

  • دسته بندی: درمان اختلالات

روان درمانی چیست؟

در دنیای امروز، هر روز با چالش‌ها و استرس‌های جدید روبرو می‌شویم که ممکن است تأثیرات منفی بر روحیه و عملکرد ما داشته باشد. در این شرایط بسیاری افراد تمایل به دریافت مشاوره و راهنمایی از یک فرد حرفه ای و متخصص هستند و تمایل دارند که با دریافت مشاوره از این افراد، دوباره راه موفقیت و رشد را پیدا کنند. یکی از راه‌حل‌های بهترین و موثر برای مدیریت استرس و افزایش بهره‌وری، روان درمانی است. رواندرمانی یا صحبت درمانی فرآیندی تعاملی بین مراجع و درمانگر است که با هدف ارتقای سلامت روان و بهبود کیفیت زندگی انجام می‌شود. در این فرآیند، مراجع با صحبت کردن درباره افکار، احساسات و تجربیات خود، به درک عمیق‌تری از خود و دنیای اطرافش می‌رسد.

چرا روان درمانی؟

روان درمانی یک فرایند درمانی است که به شما کمک می‌کند تا افکار، احساسات و رفتارهای خود را بهتر بشناسید و در جهت بهبود آن‌ها گام بردارید. این فرایند با کمک یک متخصص روانشناس یا مشاور انجام می‌شود و می‌تواند به شما در حل طیف وسیعی از مشکلات کمک کند.

  1. غلبه بر اضطراب و افسردگی: رواندرمانی با ابزارهای قدرتمند خود، تاریکی اضطراب و افسردگی را از زندگی شما دور می‌کند و به شما در یافتن آرامش و شادی درونی کمک می‌کند. اگر از اضطراب و افسردگی رنج می‌برید، درنگ نکنید و همین امروز با یک متخصص روان‌شناس مجرب تماس بگیرید. این روش برای درمان این دو اختلال، بسیار موثر است و به شما برای بهتر شدن کمک های بسیار زیادی میکند.
  2. بهبود روابط: با کمک صحبت درمانی، مهارت‌های ارتباطی خود را ارتقا می‌دهید و روابطی سالم‌تر و عمیق‌تر با اطرافیانتان تجربه خواهید کرد. در این جلسات یاد میگیرید که احساسات خود را به طور صحیح بیان کنید و به طور فعال به حرف‌های طرف مقابلتان گوش دهید.
  3. افزایش اعتماد به نفس: با شناخت بهتر خود و نقاط قوتتان، اعتماد به نفستان افزایش می‌یابد و با عزمی راسخ‌تر در مسیر اهداف خود گام برمی‌دارید.
  4. ارتقای سلامت جسمی: شاید برایتان جالب باشد که بدانید سلامت روان و جسم ارتباطی تنگاتنگ با یکدیگر دارند. این روش با کاهش استرس و اضطراب، به سلامت جسمی شما نیز کمک شایانی می‌کند.
  5. افزایش تاب‌آوری: در دنیای پرتلاطم امروز، تاب‌آوری نقشی حیاتی در عبور از چالش‌ها و ناملایمات ایفا می‌کند. صحبت درمانی با تقویت مهارت‌های مقابله‌ای، شما را در برابر سختی‌ها مقاوم‌تر می‌سازد.
  6. ارتقای کیفیت زندگی: با بهره‌گیری از مزایای این روش درمانی، کیفیت زندگی خود را در تمامی ابعاد ارتقا خواهید داد و طعم خوش زندگی شادتر و رضایت‌بخش‌تر را خواهید چشید.

تمامی این موارد تنها برخی از مزایای روان درمانی است. اگر هر اختلال عصبی و یا مشکلی دارید، نگران نباشید. به یاد داشته باشید که شما تنها نیستید. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با چالش‌های مشابهی روبرو هستند و با یاری روان درمانی، بر آنها غلبه کرده‌اند. شما نیز میتوانید. کافیست به یک کلینیک روان درمانی معتبر مراجعه کنید و از خدمات تخصصی در آن بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در :

دکتر الهام آهنگران

دکتر الهام آهنگران

دکتر الهام آهنگران که دکترای روانشناسی دارد، دارای چندین سال سابقه تخصصی در حوزه ارزیابی و تشخیص و درمان اختلالات خلقی و هیجانی کودک و نوجوان است؛ همچنین برگزارکننده کارگاه های مهارتهای زندگی ویژه کودکان و نوجوان و آموزش سبک های فرزندپروری به والدین و نیز مؤلف و پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان است. پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی با کد عضویت ۷۴۱۷ مدرس کارگاه سبک های فرزندپروری برگزار کننده کارگاه مهارتهای زندگی ویژه کودکان و نوجوانان تحقیقات: کتاب: آموزش فلسفه به کودکان براساس قضاوتهای اخلاقی و خودکارآمدی اجتماعی ناشر: پادینا کتاب: نقاشی(هنر) درمانی و قصه درمانی ناشر: پادینا مقاله: تاثیر بازی درمانی با رویکرد شناختی رفتاری بر سخت رویی پسران مقطع دبستان ناشر: پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش های مدرن در روانشناسی ،مشاوره و علوم تربیتی خانم دکتر الهام آهنگران، روانشناسی برجسته و نام آشنا، با سالها تجربه در زمینه ی روانشناسی بالینی، به عنوان مشاور و درمانگر، خدمات ارزشمندی را به مراجعان خود ارائه می دهد. تعهد ایشان به ارتقای سلامت روان و یاری رساندن به افراد در چالش های زندگی، ایشان را به چهره ای محبوب و قابل اعتماد در این حوزه تبدیل کرده است. علاوه بر تخصص و تجربه، دکتر الهام آهنگران به دلیل برخورد صمیمی و دلسوزانه، و همچنین تعهد به حفظ حریم خصوصی مراجعان، مورد اعتماد و احترام بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند. ایشان با ایجاد فضایی امن و حمایتی، به مراجعان خود کمک می‌کنند تا در مسیر بهبودی و ارتقای سلامت روان گام بردارند. برای رزرو نوبت و بهره مندی از خدمات مشاوره حرفه ای ایشان، همین الان به سایت روان رشد مراجعه کنید. با دکتر الهام آهنگران، متخصص و برگزار کننده کارگاه های فرزند پروری آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر الهام آهنگران با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر الهام آهنگران را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری روانشناسی

رزرو کنید

الهام سوری

الهام سوری

الهام سوری دارای کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان از دانشگاه شهید بهشتی است. در ادامه بخشی از رزومه درخشان و حرفه ای این مشاور را بررسی میکنیم. روان درمانگر حوزه شناختی رفتاری اختلالات روانشناختی کودک و نوجوان شماره پروانه نظام روانشناسی: ۲۰۳۵۱۷۲ خانم الهام سوری، مشاور و روانشناس با سابقه‌ای درخشان، با ارائه خدمات تخصصی در زمینه‌های مختلف، یاریگر شما در حل چالش‌ها و ارتقای کیفیت زندگی‌تان خواهد بود. ایشان با بهره‌مندی از دانش و تجربه عمیق در حوزه روانشناسی، به شما در زمینه‌های خدمات مختلف روانشناسی کمک میکند. این موارد تنها برخی از رزومه قوی و درخشان الهام سوری است که در زمینه کاری خود بسیار با تجربه است و با کیفیت بسیار بالایی کار میکند. برای رزرو نوبت، به سایت روان رشد مراجعه کنید و از خدمات آن بهره مند شوید. با دکتر الهام سوری، متخصص روان درمانی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل الهام سوری با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با الهام سوری را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

رزرو کنید

نظرات و دیدگاه ها