خدمات روان رشد

مشاوره استرس و اضطراب

  • دسته بندی: مشاوره فردی

منظور از اضطراب چیست؟

اضطراب یک حالت هیجانی شدید است که معمولا با احساس ترس، دلهره و نگرانی همراه می‌شود. این حالت می تواند در پاسخ به یک موقعیت استرس زا یا تهدید آمیز ایجاد شود، یا به صورت مداوم و بدون دلیل خاصی رخ دهد. باید بدانید که استرس یک احساس طبیعی است که همه ما در طول زندگی خود آن را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، ممکن است قبل از یک امتحان یا مصاحبه شغلی احساس اضطراب کنیم. این نوع اضطراب معمولا خفیف است و پس از مدتی از بین می رود. اگر احساس پریشانی می کنید و تپش قلب پیدا کردید، دچار استرس شده اید. استرس و اضطراب، می تواند در هر سنی برای همه اتفاق بیفتد. در برخی مواقع علائم آن ادامه می یابند و باعث مختل شدن زندگی فرد می شوند. در چنین مواقعی مهم است که به مشاوره استرس و اضطراب مراجعه کنید و از خدمات آن بهره مند شوید.

اضطراب می تواند تاثیر زیادی بر زندگی روزمره فرد داشته باشد. این اختلال می تواند باعث مشکلاتی در کار، تحصیل، روابط و سایر جنبه های زندگی شود. پس لازم است آن را جدی بگیرید و در صورت مشاهده هر یک از این علائم، به مشاوره اضطراب مراجعه کنید و از یک فرد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. اما اگر شما یا یکی از عزیزانتان مبتلا به اضطراب هستید، به یاد داشته باشید که تنها نیستید. کمک های زیادی برای مقابله با اضطراب وجود دارد. با یک متخصص سلامت روان صحبت کنید تا بتوانید بهترین درمان استرس را برای خود پیدا کنید. ما نیز در مرکز روان رشد که یک کلینیک روانشناسی تهرانپارس است، به همراه مشاوره حرفه ای در کنار شما هستیم.

نشانه های استرس

در حقیقت زمانی که اضطراب بیش از حد شدید شود یا به طور مداوم و بدون دلیل خاصی رخ دهد، می تواند نشانه یک اختلال اضطرابی باشد. اختلالات اضطرابی یکی از شایع ترین اختلالات روانی هستند و بر میلیون ها نفر در سراسر جهان تاثیر می گذارند. علائم استرس و اضطراب، می توانند جسمی یا رفتاری باشند. برخی از این نشانه ها تپش قلب، تنفس سریع، تعریق، لرز، سرگیجه و درد عضلانی هستند. همچنین احساس ترس یا نگرانی غیرقابل کنترل، مشکل در تمرکز یا تفکر و مشکلات خواب نیز از دیگر نشانه های رفتاری این اختلال ها هستند.

عوامل موثر بر ایجاد استرس

استرس و اضطراب دو واکنش طبیعی بدن در برابر عوامل استرس زا هستند. این عوامل می توانند درونی یا بیرونی باشند و می توانند از وقایع کوچک و روزمره گرفته تا رویدادهای بزرگ و زندگی نامه ای باشند. این موارد می توانند شامل ارث و ژنتیک و همچنین عوامل بیرونی و درونی مانند تجربیات دوران کودکی، شرایط شغلی و شخصیتی باشند. درک و همدلی با افرادی که از استرس و اضطراب رنج می برند، مهم است. این افراد ممکن است احساس اضطراب، نگرانی، و ناامیدی کنند. مهم است که به آن ها اطمینان دهیم که تنها نیستند و راه هایی برای مقابله با استرس و اضطراب وجود دارد. همچنین در چنین مواردی، درک و همدلی با خود به مراتب سخت تر است. اما تمامی این موارد همراه با یک دکتر روانشناس برای درمان اضطراب آسان تر می شود. او می تواند به شما نکات مهمی که باید به آن ها دقت کنید را بگوید و راهکارهای مناسبی به شما ارائه دهد.

اهمیت مشاوره اضطراب

شاید تا همین حالا نیز اهمیت مشاوره استرس و اضطراب را متوجه شده باشید. مشاوره اضطراب یک روش درمانی موثر برای کمک به افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی است. مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا علائم اضطراب خود را مدیریت کنند و عواملی که باعث اضطراب آنها می شود را شناسایی و برطرف کنند. همچنین به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های مقابله‌ای سالم را برای کنار آمدن با اضطراب یاد بگیرند و از طوفان‌های سخت زندگی پیروز بیرون بیایند.

اگر شما یا یکی از عزیزانتان با اختلال اضطرابی دست و پنجه نرم می‌کنید، مشاوره اضطراب می‌تواند یک گزینه درمانی موثر باشد. مشاوره می تواند به شما کمک کند تا علائم اضطراب خود را مدیریت کنید، کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید و خطر ابتلا به سایر مشکلات سلامت روان را کاهش دهید. اضطراب می‌تواند یک تجربه چالش برانگیز باشد. ممکن است احساس کنید که تنها هستید یا نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید. مهم است که بدانید تنها نیستید و می‌توان به شما کمک کرد. با یک مشاور استرس و اضطراب واجد شرایط و متخصص صحبت کنید تا در مورد گزینه های درمانی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید و مشاوره درمان اضطراب دریافت کنید.

ویژگی های مرکز مشاوره اضطراب خوب

۱. پزشکان با تجربه و متخصص

مرکز مشاوره اضطراب خوب، از متخصصان مجرب و کارآزموده در زمینه درمان اضطراب بهره می برد. این متخصصان، با تسلط بر روش های مختلف درمان اضطراب، می‌توانند به شما در غلبه بر این مشکل کمک کنند. پزشکان باتجربه و متخصص، از دانش و تخصص کافی در زمینه روانشناسی و مشاوره برخوردارند. این دانش، به آنها کمک می‌کند تا مشکلات مراجعان را به درستی تشخیص داده و درمان مناسب را برای آنها تجویز کنند که اهمیت بسیار بالایی دارد.

۲. روش‌های درمانی اثربخش

یک مرکز مشاوره اضطراب و دکتر روانشناس برای استرس خوب و متخصص، از روش های درمانی اثربخش و مبتنی بر شواهد علمی برای درمان اضطراب استفاده می‌کند. درمان شناختی رفتاری (CBT) یکی از رایج‌ترین و اثربخش‌ترین روش های درمان اضطراب است. روش‌های درمانی اثربخش، مبتنی بر شواهد علمی هستند و اثربخشی آنها در مطالعات علمی به اثبات رسیده است.

۳. فضایی امن

یک مرکز مشاوره اضطراب خوب، فضایی امن و حمایتی را برای مراجعان خود فراهم می کند. در این فضا، مراجعان می توانند بدون ترس و اضطراب، درباره مشکلات خود صحبت کنند. مراجعان باید بتوانند به درمانگر خود اعتماد کنند و احساس امنیت و آرامش در جلسات مشاوره داشته باشند تا بهترین نتیجه را از خدمات مشاوره روانشناسی اضطراب دریافت کنند.

۴. قیمت مناسب

قیمت نیز در انتخاب نهایی تاثیر دارد. برای این منظور، خوب است که یک مرکز درمانی با کیفیت انتخاب کنید که تعرفه مناسبی برای خدمات خود دارد و در زمینه فعالیت خود به صورت تخصصی فعالیت میکند. در این زمینه، نکته ای که بسیار مهم و قابل توجه است و باید به آن دقت داشته باشید، این است که تنها پایین بودن قیمت، دلیل بر مناسب بودن مرکز مشاوره اضطراب نیست. بلکه برای انتخاب نهایی، علاوه بر این مورد، باید به تمامی عوامل بالا نیز دقت داشته باشید تا مناسب ترین مرکز مشاوره استرس و اضطراب را برای خودتان بیابید.

۵. مشاوره استرس انلاین

یکی دیگر از ویژگی های خوبی که کلینیک های روانشناسی حرفه ای و تخصصی دارند، این است که به روش های مختلفی خدمات خود را ارائه میکنند. آنلاین، تلفنی و حضوری برخی از روش های مختلف ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای هستند که میتوانند به دسترسی و راحتی بیشتر استفاده از خدمات برای شما کمک کنند. حتی برخی از کلینیک ها، مشاوره گروهی اضطراب نیز به مراجعان خود ارائه میدهند تا در کنار یکدیگر و با همراهی و راهنمایی یکدیگر درمان شوند.

این موارد برخی از ویژگی های مهمی است که مراکز معتبر و حرفه ای دارند. برای انتخاب نهایی، سابقه و تجربه مرکز مشاوره را بررسی کنید و در مورد تخصص و مهارت درمانگران مرکز مشاوره تحقیق کنید. همچنین برای اطمینان هر چه بیشتر نظرات مراجعان قبلی مرکز را بخوانید و هزینه جلسات مشاوره را بررسی کنید تا بهترین مشاور اضطراب در تهران را پیدا کنید و از خدمات حرفه ای آن بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در :

دکتر فرزاد آصفی فر

دکتر فرزاد آصفی فر

متخصص روانشناسی تحلیلگر شخصیت پذیرفته شده استعدادهای درخشان دکتری تخصصی عضو سازمان روانشناسی آمریکا دارای مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هجده سال سابقه در زمینه مشاوره و روانشناسی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای مقالات برتر در مجلات بین الملل دکتر فرزاد آصفی فر، دکتری تخصصی روانشناسی با سابقه ای درخشان در زمینه مشاوره و روان درمانی، در حال حاضر به عنوان مشاور در کلینیک مشاوره و خدمات روانشناختی روان رشد فعالیت می کنند. ایشان با بهره مندی از دانش و تجربه ی خود در زمینه ی روانشناسی، به مراجعان در زمینه های مختلف خدمات ارائه می دهند. ایشان علاوه بر عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و انجمن روانشناسی آمریکا، تحلیلگر شخصیت پذیرفته شده از سوی سازمان استعدادهای درخشان نیز هستند. ایشان همچنین دارای مقالات برتر در مجلات بین المللی در زمینه ی روانشناسی می باشند. با تجربه بالا و تحصیلات عالی در زمینه کاری خود، اگر به دنبال یک متخصص روانشناس با تجربه و مجرب هستید، دکتر فرزاد آصفی فر می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. با دریافت مشاوره و استفاده از راهنمایی های تخصصی و مشاوره های ارزشمند دکتر فرزاد آصفی فر میتوانید به صورت اثربخش رشد کنید و با کمک های ایشان در زندگی بهتر عمل کنید. برای دریافت نوبت از ایشان همین الان به سایت روان رشد مراجعه کنید و از خدمات تخصصی ایشان بهره مند شوید. با دکتر فرزاد آصفی فر، متخصص روانشناسی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر فرزاد آصفی فر با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر فرزاد آصفی فر را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
متخصص روانشناسی - تحلیل گر شخصیت

رزرو کنید

دکتر فاطمه شمس

دکتر فاطمه شمس

خانم دکتر فاطمه شمس روانشناس بزرگسال و خانواده است. در ادامه رزومه کاری و تحصیلی ایشان را بررسی میکنیم. درمانگر اختلالات بالینی شامل افسردگی، اضطراب، حملات پَنیک، وسواس و… بهبود مشکلات درون‌فردی شامل ارتقا اعتماد به نفس، عزت نفس و جرات‌مندی کمک به گذراندن دوران سوگ و شکست‌های عاطفه انتخاب یک مشاور دلسوز و متخصص، گامی مهم در جهت ارتقای سلامت روان و عبور از چالش‌های زندگی است. دکتر فاطمه شمس، با سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه مشاوره خانواده و بزرگسال، می‌تواند یاری رسان شما در این مسیر باشد. ایشان در طول دوران حرفه‌ای خود، با طیف وسیعی از مراجعین با مسائل و مشکلات مختلف کار کرده و به آنها در حل مشکلاتشان یاری رسانده است. برای دریافت مشاوره افسردگی شدید، اضطراب، وسواس و غیره و راهنمایی از دکتر فاطمه شمس و بهره مندی از خدمات با کیفیت این مشاور، میتوانید به سایت روان رشد مراجعه کنید و از خدمات ایشان بهره مند شوید. با دکتر فاطمه شمس، متخصص روان درمانی اختلالات بالینی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر فاطمه شمس با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر فاطمه شمس را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری روان‌شناسی

رزرو کنید

دکتر فاطمه کریمی اصفهانی

دکتر فاطمه کریمی اصفهانی

دکتر فاطمه کریمی اصفهانی، متخصص روانشناسی و مدرس دانشگاه، با سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات روانشناسی به مراجعان، بهترین خدمات را ارائه به ایشان ارائه میدهد. ایشان با بهره‌گیری از دانش و تجربه خود، در زمینه‌های مختلف روانشناسی، به مراجعان خود خدمات تخصصی ارائه می‌دهند. روانشناس واقعیت درمانگر متخصص در حوزه مشکلات بزرگسال مشاوره ازدواج، زوج درمانی و پیش از ازدواج لایف کوچ و متخصص توسعه فردی مدرس و اسیستنت رسمی آموزش دانشگاه علامه طباطبایی شماره پروانه سازمان نظام روانشناسی 5223 تمامی این موارد تنها برخی از رزومه درخشان دکتر فاطمه کریمی اصفهانی است. اگر به دنبال یک مشاور دلسوز، متخصص و قابل اعتماد هستید، دکتر فاطمه کریمی اصفهانی می‌توانند انتخابی مناسب برای شما باشند. ایشان با تخصص و تجارب خود، به شما در حل مسائل و مشکلاتتان یاری خواهند رساند. برای رزرو نوبت و استفاده از خدمات مشاوره با کیفیت، به سایت روان رشد مراجعه کنید و از راهنمایی های این مشاور متخصص برای رشد موثر استفاده کنید. با دکتر فاطمه کریمی اصفهانی، متخصص واقعیت درمانگری و مشاوره بزرگسال آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر فاطمه کریمی اصفهانی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر فاطمه کریمی اصفهانی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری روانشناسی

رزرو کنید

نظرات و دیدگاه ها