خدمات روان رشد

مشاوره دو قطبی

  • دسته بندی: مشاوره فردی

اختلال دو قطبی چیست؟

شاید شما نیز اسم اختلال دو قطبی را شنیده باشید. اختلال دوقطبی یا شیدایی یک اختلال روانی است که با دوره‌های افسردگی، شیدایی و خُلق غیرطبیعی مشخص می‌شود. این اختلال، که قبلا با نام افسردگی-شیدایی شناخته می‌شد، حدود ۲٫۸ درصد از بزرگسالان را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد. دوره‌های افسردگی با احساس غم، ناامیدی، خستگی و بی‌انگیزگی همراه هستند. اما از آن طرف دوره‌های شیدایی با احساس شادی، سرخوشی، افزایش انرژی و فعالیت و کاهش نیاز به خواب همراه هستند. با مشاوره درمان قطعی اختلال دوقطبی، می‌توانید برای درمان این اختلال تلاش کنید و از روش‌های موثر برای درمان خودتان یا عزیزانتان بهره مند شوید.

در ادامه نکات مهمی را درباره این اختلال به شما توضیح می‌دهیم تا کمی بیشتر با آن آشنا شوید. افراد مبتلا به اختلال دوقطبی می‌توانند زندگی سالم و ثمربخشی داشته باشند. با این حال، مهم است که با این افراد با همدلی و درک رفتار کنید. درک کنید که آنها در حال تجربه تغییرات شدید خلقی هستند که می‌تواند بر زندگی آنها تأثیر بگذارد. اگر خودتان نیز این اختلال را دارید، اصلا نگران نباشید. شما تنها نیستید. با خودتان صلح کنید و برای بهبود هرچه بیشتر خودتان، می‌توانید از بهترین دکتر اختلال دوقطبی در تهران مشاوره بگیرید. اگر فکر می‌کنید ممکن است به اختلال دوقطبی مبتلا باشید، مهم است که به دنبال کمک حرفه ای باشید. تشخیص و درمان زودهنگام می تواند به شما کمک کند تا علائم خود را کنترل کنید و زندگی سالم و پربارتری داشته باشید.

اختلال دوقطبی

راه های تشخیص بیماری دو قطبی

علائم اختلال دوقطبی می تواند بسته به نوع اختلال و شدت آن متفاوت باشد. با این حال، برخی از علائم رایج عبارتند از:

  • افسردگی: علائم افسردگی در اختلال دوقطبی مشابه علائم افسردگی اساسی است. این علائم ممکن است شامل احساس غم و اندوه، بی حالی، بی حوصلگی، کاهش اشتها، اختلال در خواب، کاهش تمرکز و افکار خودکشی باشد.
  • شیدایی: علائم شیدایی در اختلال دوقطبی شامل مواردی مانند احساس سرخوشی یا هیجان بیش از حد، کاهش نیاز به خواب، پرحرفی یا افزایش سرعت گفتار و پرت شدن حواس یا بی قراری باشد. همچنین اعتماد به نفس بیش از حد یا بزرگنمایی و تصمیم گیری های پرخطر نیز برخی از علائم این اختلال هستند.

تشخیص اختلال دوقطبی معمولا توسط یک روانپزشک یا روانشناس انجام می شود. اما اگر این علائم را در خودتان مشاهده کردید، پیشنهاد می کنیم برای درمان قطعی اختلال دوقطبی، از خدمات مشاوره دو قطبی استفاده کنید و احساسات خود را مدیریت کنید. برای تشخیص نهایی و درست، روانپزشک ممکن است از بیمار در مورد علائمش سوال کند و او را معاینه کند. همچنین ممکن است از بیمار بخواهد که آزمایش خون یا ادرار بدهد تا سایر اختلالات احتمالی را رد کند. نکته ای که برای مراجعه به یک مکان باید به آن دقت کنید، معتبر بودن مرکز انتخابی شما است. روان رشد یک مرکز روان شناسی شرق تهران است. ما همواره در تلاشیم تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم و به رشد شما کمک کنیم.

ویژگی های مرکز مشاوره دوقطبی خوب

یکی از مهمترین نکاتی که برای درمان قطعی اختلال دوقطبی اهمیت بسیار زیادی دارد، این است که یک کلینیک حرفه ای با خدمات تخصصی را برای درمان دوقطبی و مراجعه انتخاب کنید و از خدمات آن ها استفاده کنید. باید مکانی را انتخاب کنید و از خدمات تخصصی بهترین دکتر اختلال دوقطبی در تهران نیز بهره مند شوید. اما چگونه چنین کلینیک و فردی را پیدا کنیم؟ در ادامه این عوامل را بررسی میکنیم.

۱. تجربه و تخصص

یکی از مهمترین نکات برای انتخاب بهترین دکتر اختلال دوقطبی در تهران، تجربه و تخصص است. مشاوران و تمامی افرادی که در یک کلینیک کار میکنند، همگی باید با تجربه باشند و تخصص لازم را در زمینه درمان علائم دو قطبی داشته باشند تا شما نیز با مراجعه به آن ها از خدمات حرفه ای آنها بهره مند شوید. در ادامه نکته دیگری نیز هست... میخواهید بهترین نتیجه را دریافت کنید؟ حتما به مرکزی مراجعه کنید که سابقه اثبات شده در زمینه ارائه خدمات به مبتلایان این بیماری را دارد و توانسته به آن ها کمک کند. در این صورت می توانید از درست بودن درمان قطعی اختلال دوقطبی اطمینان بیشتری داشته باشید.

۲. رویکرد جامع

میدانیم که رویکرد درمانی مهم ترین عامل برای درمان است. پس مرکز باید از رویکرد جامعی برای درمان دو قطبی بودن استفاده کند. این رویکرد باید شامل درمان های فردی، گروهی و خانوادگی باشد. همچنین برای هرکدام از این موارد، از یک متخصص حرفه ای استفاده کند. در ادامه همچنین کلینیک مشاوره دو قطبی باید با توجه به وضعیت شما یک برنامه درمانی به شما ارائه دهد که توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی، مانند روانپزشکان برای شما نوشته شده است تا بهترین بازخورد درمانی را داشته باشد.

یک مرکز مشاوره دوقطبی خوب می تواند به شما در مدیریت علائم و درمان اختلالات روانی شما کمک کند، به همین دلیل نیز مهم است که یک مکان معتبر و خوب را انتخاب کنید. در این بخش مهم ترین ویژگی ها برای انتخاب بهترین دکتر برای درمان بیماری دو قطبی و کلینیک روانشناسی را بررسی کردیم. حتما این ویژگی ها را بررسی کنید و سپس یک مرکز حرفه ای برای مشاوره بیماری دوقطبی انتخاب کنید تا بهترین خدمات را دریافت کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.

اشتراک گذاری در :

دکتر فرزاد آصفی فر

دکتر فرزاد آصفی فر

متخصص روانشناسی تحلیلگر شخصیت پذیرفته شده استعدادهای درخشان دکتری تخصصی عضو سازمان روانشناسی آمریکا دارای مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران هجده سال سابقه در زمینه مشاوره و روانشناسی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای مقالات برتر در مجلات بین الملل دکتر فرزاد آصفی فر، دکتری تخصصی روانشناسی با سابقه ای درخشان در زمینه مشاوره و روان درمانی، در حال حاضر به عنوان مشاور در کلینیک مشاوره و خدمات روانشناختی روان رشد فعالیت می کنند. ایشان با بهره مندی از دانش و تجربه ی خود در زمینه ی روانشناسی، به مراجعان در زمینه های مختلف خدمات ارائه می دهند. ایشان علاوه بر عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و انجمن روانشناسی آمریکا، تحلیلگر شخصیت پذیرفته شده از سوی سازمان استعدادهای درخشان نیز هستند. ایشان همچنین دارای مقالات برتر در مجلات بین المللی در زمینه ی روانشناسی می باشند. با تجربه بالا و تحصیلات عالی در زمینه کاری خود، اگر به دنبال یک متخصص روانشناس با تجربه و مجرب هستید، دکتر فرزاد آصفی فر می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. با دریافت مشاوره و استفاده از راهنمایی های تخصصی و مشاوره های ارزشمند دکتر فرزاد آصفی فر میتوانید به صورت اثربخش رشد کنید و با کمک های ایشان در زندگی بهتر عمل کنید. برای دریافت نوبت از ایشان همین الان به سایت روان رشد مراجعه کنید و از خدمات تخصصی ایشان بهره مند شوید. با دکتر فرزاد آصفی فر، متخصص روانشناسی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر فرزاد آصفی فر با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر فرزاد آصفی فر را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
متخصص روانشناسی - تحلیل گر شخصیت

رزرو کنید

نظرات و دیدگاه ها