خدمات روان رشد

مشاوره پانیک

  • دسته بندی: مشاوره فردی

مشاوره پانیک دقیقا چیست؟

حمله پانیک هجوم ناگهانی ترس و اضطراب شدید است که می‌تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. این حملات بدون هشدار قبلی رخ می‌دهند و علائمی مانند تپش قلب، تنگی نفس، لرزش، سرگیجه و ترس از مرگ را به همراه دارند. حمله وحشت زدگی یک تجربه بسیار دردناک برای افراد است. بسیاری از افرادی که برای یک بار این حمله پنیک را تجربه میکنند، به سرعت به دنبال درمان پانیک می گردند و می خواهند یک مرکز حرفه ای و تخصصی برای درمان این بیماری پیدا کنند. یکی از بهترین راه ها، دریافت مشاوره روانشناسی است. مشاوره پانیک راهی موثر برای رهایی از این حملات طاقت‌فرسا است. در این جلسات، با کمک یک متخصص روانشناس مجرب، به ریشه‌های اضطراب خود پی می‌برید و مهارت‌های لازم برای کنترل و مدیریت حملات پانیک را می‌آموزید.

اگر شما نیز این تجربه دردناک را دارید، یکی از بهترین کارهایی که میتوانید انجام دهید، این است که به یک کلینیک تخصصی مراجعه کرده و از یک روانشناس متخصص در این زمینه مشاوره و راهنمایی دریافت کنید. در روان رشد ما در تلاشیم تا از تکنولوژی روز دنیا و آخرین دانسته های خود برای درمان قطعی پانیک استفاده کنیم و خدمات تخصصی به شما ارائه دهیم.

علائم حملات پانیک چیست؟

حمله پانیک، هجوم ناگهانی ترس و اضطراب شدید است که می‌تواند به طور غیر منتظره و در هر زمان و مکانی رخ دهد. این حملات با علائم جسمی و روانی متعددی همراه هستند که می‌توانند بسیار آزاردهنده و ناتوان کننده باشند.

  • ترس و اضطراب شدید: این ترس می‌تواند به حدی باشد که احساس کنید در حال مرگ هستید یا کنترل خود را از دست می‌دهید.
  • تپش قلب شدید: قلب شما ممکن است به سرعت بتپد یا به طور نامنظم تپش داشته باشد.
  • تنگی نفس: ممکن است احساس کنید که نمی‌توانید به اندازه کافی نفس بکشید یا دچار خفگی می‌شوید.
  • تعریق: ممکن است ناگهان شروع به تعریق شدید کنید، حتی اگر احساس گرما نمی‌کنید.
  • لرزش: یکی دیگر از نشانه ها، این است که امکان دارد بدن شما بلرزد یا احساس لرزش داشته باشید
  • سرگیجه یا سبکی سر: حتی امکان دارد احساس کنید که می‌خواهید غش کنید یا تعادل خود را از دست می‌دهید.

این موارد برخی از علائم بیماری پانیک هستند. اما تشخیص درست اینکه شما واقعا یک حمله عصبی پانیک را تجربه کردید یا نه را باید به دست یک متخصص بسپارید. در این صورت می توانید با یک پزشک متخصص در این باره صحبت کنید تا او تشخیص خود را به شما بگوید. علائم حمله پانیک معمولا در عرض چند دقیقه به اوج خود می رسد و در عرض 5 تا 20 دقیقه فروکش می کند. با این حال، ممکن است تا یک ساعت بعد از حمله احساس اضطراب و ناراحتی داشته باشید. اما دقت کنید که اگر فکر می کنید ممکن است دچار حملات پانیک باشید، مهم است که با یک متخصص سلامت روان صحبت کنید و از او مشاره و راهنمایی دریافت کنید.

اشتراک گذاری در :

نظرات و دیدگاه ها