خدمات روان رشد

مشاوره اضطراب کودک

  • دسته بندی: مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره اضطراب کودک به چه معناست؟

مشاوره اضطراب کودک فرآیندی تخصصی برای کمک به کودکان در مدیریت و غلبه بر اضطراب است. اضطراب یک واکنش طبیعی و گاه مفید به استرس است، اما در برخی از کودکان، اضطراب بیش از حد و طاقت‌فرسا می‌شود و در زندگی روزمره آنها اختلال ایجاد می‌کند. در این شرایط، مشاوره می‌تواند به کودک کمک کند تا احساسات خود را درک کند، مهارت‌های مقابله‌ای را یاد بگیرد و اضطراب خود را به طور موثر مدیریت کند.

اهمیت مشاوره اضطراب کودک

مشاوره درمان اضطراب کودک می‌تواند به روش‌های مختلفی به کودک شما کمک کند تا اضطراب خود را مدیریت و کنترل کند. در ادامه به برخی از مزایای این جلسات مشاوره اشاره می‌کنیم.

۱. شناسایی و درک اضطراب

اولین قدم برای درمان اضطراب، شناسایی و درک آن است. در جلسات مشاوره، متخصص به کودک شما کمک می‌کند تا احساسات خود را بشناسد و درک کند که چه چیزی باعث اضطراب او می‌شود.

۲. آموزش مهارت‌های مقابله‌ای

این جلسات مشاوره به عنوان یک راهکار موثر، به کودکان کمک می‌کند تا اضطراب خود را مدیریت و کنترل کنند. یکی از ارکان اصلی این نوع مشاوره، آموزش مهارت‌های مقابله‌ای است. متخصصان به کودکان مهارت‌های مختلفی را برای مقابله با اضطراب آموزش می‌دهند. این مهارت‌ها شامل تکنیک‌های آرامش‌بخش، تکنیک‌های حل مسئله و تفکر مثبت می‌شود. تکنیک‌های آرامش‌بخش، تکنیک‌های حل مسئله، تفکر مثبت و برقراری ارتباط موثر برخی از مهارت هایی است که به آنها آموزش داده میشود.

۳. افزایش اعتماد به نفس

اضطراب می‌تواند اعتماد به نفس کودک را به شدت کاهش دهد. در جلسات مشاوره، متخصص به کودک شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهد و به توانایی‌های خود باور داشته باشد. اعتماد به نفس، قدرتی درونی به کودک می‌دهد تا با اضطراب خود به طور موثرتری مقابله کند و با شجاعت بیشتری به استقبال چالش‌ها برود.

۴. بهبود روابط

اضطراب می‌تواند روابط کودک با خانواده، دوستان و همسالان او را تحت تاثیر قرار دهد. مشاوره می‌تواند به کودک شما کمک کند تا مهارت‌های ارتباطی خود را ارتقا دهد و روابط سالمی با دیگران برقرار کند.

اضطراب، سایه‌ای همیشگی در زندگی بسیاری از کودکان است که اعتماد به نفس، مهارت‌های مقابله‌ای و روابط آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مشاوره اضطراب کودک به عنوان راهی برای رهایی از این سایه، به شناسایی و درک اضطراب، آموزش مهارت‌های مقابله‌ای، افزایش اعتماد به نفس، بهبود روابط و کاهش علائم اضطراب می‌پردازد. پس حتما به یک مرکز مشاوره در تهران تخصصی و حرفه ای مراجعه کنید و از خدمات آن ها برای درمان اضطراب کودک خودتان استفاده کنید.

تماس جهت دریافت نوبت مشاوره

چه زمانی خدمات مشاوره اضطراب کودک موردنیاز است؟

اضطراب یک احساس طبیعی و رایج در کودکان است. با این حال، زمانی که اضطراب شدید یا مداوم باشد و در زندگی روزمره کودک اختلال ایجاد کند، ممکن است نشانه ای از یک مشکل جدی تر باشد. در این صورت باید برای رفع اضطراب کودک اقدام کرد و در این زمینه خدمات مشاوره اضطراب کودک می تواند کمک کننده باشد. در این قسمت بیایید برخی علائمی که در صورت مشاهده آنها در کودک خود باید به یک روانشناس اضطراب کودک مراجعه کرد را بررسی میکنیم.

  1. اضطراب بیش از حد: اگر کودک شما به طور مداوم نگران یا مضطرب به نظر می رسد، حتی در مورد چیزهایی که اکثر کودکان آنها را ترسناک نمی دانند، ممکن است دچار اضطراب باشد که در این صورت باید به دنبال راهکار اضطراب کودک و درمان آن باشید.
  2. مشکلات خواب: کودکان مبتلا به اضطراب ممکن است در به خواب رفتن یا خوابیدن در طول شب مشکل داشته باشند. آنها همچنین ممکن است کابوس ببینند یا صبح زود از خواب بیدار شوند.
  3. مشکلات تمرکز: اضطراب می تواند تمرکز و توجه را برای کودکان دشوار کند. این امر می تواند منجر به مشکلاتی در مدرسه و همچنین در خانه شود که برای ادامه نیافتن این مشکلات، درمان اضطراب کودک بسیار مهم است.
  4. تحریک پذیری و عصبانیت: کودکان مبتلا به اضطراب ممکن است بیشتر از حد معمول تحریک پذیر، عصبانی یا بداخلاق باشند.

اگر هر یک از این علائم را در کودک خود مشاهده کردید، مهم است که برای کنترل اضطراب کودک، با یک روانشناس اضطراب کودکان مشورت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا مشخص کنید که آیا کودک شما به اضطراب مبتلا است یا خیر و بهترین درمان اضطراب کودک را برای او توصیه کنند. به یاد داشته باشید که حتما استفاده از خدمات مشاوره اضطراب را جدی بگیرید تا آسیب زیادی به کودک شما وارد نشود.

اشتراک گذاری در :

دکتر سید نظام الدین رستمکلایی

دکتر سید نظام الدین رستمکلایی

دکتری تخصصی روانشناسی کودک از دانشگاه تهران دکتری پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران دانش آموخته علوم روان درمانی از دانشگاه زیگموند فروید اتریش مسئول کمیسیون تخصصی ارزیابی کودک کلینیک تخصصی آتیه از سال ۱۳۸۷ تا کنون دکتر سید نظام الدین رستمکلایی، روانشناس و روان درمانگر برجسته ایرانی، از پیشگامان روانشناسی کودکان و نوجوانان در ایران محسوب می شود. ایشان با بیش از ۴۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه، خدمات ارزشمندی را به کودکان، نوجوانان و خانواده های آنها ارائه کرده اند. دکتر سید نظام الدین رستمکلایی، تحصیلات خود را در رشته روانشناسی در دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده و در دانشگاه زیگموند فروید اتریش نیز در زمینه علوم روان درمانی آموزش دیده است. ایشان عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و مدیر کمیسیون تخصصی ارزیابی کودک کلینیک آتیه هستند. دکتر نظام الدین رستمکلایی، با بهره گیری از دانش و تجربه تخصصی خود در زمینه روانشناسی و روان درمانی، به کودکان و خانواده های آنها کمک می کند تا رشدی سالم و موفق داشته باشند. اگر به دنبال یک روانشناس متخصص و باتجربه برای حل مشکلات خود هستید، دکتر رستمکلایی می‌تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. اگر در این زمینه ها نیاز به دریافت مشاوره دارید، همین الان وقت خود را رزرو کنید و در اسرع وقت از راهنمایی های ارزشمند ایشان بهره مند شوید. برای دریافت نوبت همین الان از سایت روان رشد اقدام کنید. با دکتر نظام الدین رستمکلایی، متخصص روانشناسی کودک آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر نظام الدین رستمکلایی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر نظام الدین رستمکلایی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری تخصصی روانشناسی کودک از دانشگاه تهران

رزرو کنید

دکتر راهله ابوالقاسمی

دکتر راهله ابوالقاسمی

بخشی از رزومه کاری و تحصیلی خانم دکتر راهله ابوالقاسمی: متخصص روان‌شناسی تربیتی روان‌شناس بالینی متخصص ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات کودک و نوجوان متخصص درمان تخصصی اضطراب، بیش فعالی و اوتیسم عضو انجمن بیش‌فعالی و اوتیسم عضو انجمن هوش و استعدادیابی کودک و نوجوان خانم دکتر راهله ابوالقاسمی، با سابقه‌ای درخشان در زمینه مشاوره، به عنوان یک راهنمای دلسوز و متخصص در کنار شما خواهد بود تا در مسیر زندگی به سوی آرامش و شادکامی گام بردارید. ایشان با مدرک دکترای تخصصی در رشته روانشناسی و تجربه‌های ارزشمند در زمینه‌های مختلف مشاوره، اعم از مشاوره فردی، خانوادگی، ازدواج و تحصیلی، آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان هستند. با استفاده از مشاوره و راهنمایی های دکتر راهله ابوالقاسمی که دانش آموخته ای حرفه ای است و تجربه ای بالا دارد، میتوانید با بهره مندی از روش های درمانی نوین و موثر، رشد کنید و مسیر شکوفایی خود را بیابید. برای رزرو نوبت و استفاده از خدمات مشاوره حرفه ای ایشان، میتوانید از سایت روان رشد استفاده کنید. با دکتر راهله ابوالقاسمی، متخصص روانشناسی تربیتی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر راهله ابوالقاسمی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر راهله ابوالقاسمی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری روان‌شناسی

رزرو کنید

شهلا حسین پور

شهلا حسین پور

شهلا حسین پور کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی است و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به شماره ۴۷۵۰۲ درمانگر بخش اختلالات یادگیری بازی‌درمانگر می باشد. خانم شهلا حسین پور، با سابقه درخشان در زمینه مشاوره، به عنوان یک متخصص دلسوز و باتجربه شناخته می‌شود. ایشان با تعهد و اشتیاق فراوان، به مراجعین خود در زمینه‌های مختلف یاری می‌رسانند. ایشان با تکیه بر دانش و تجربه خود، در فضایی امن و صمیمی، به مراجعین خود کمک می‌کنند تا به درک عمیق‌تری از خود و مسائلشان دست پیدا کنند و با چالش‌های زندگی خود به طور موثرتری مقابله کنند. اگر به دنبال دریافت مشاوره و راهنمایی از یک فرد حرفه ای و متخصص هستید و میخواهید که از خدمات مشاوره روانشناسی تخصصی استفاده کنید، شهلا حسین پور بهترین انتخاب برای شما است. همین الان در سایت روان رشد نوبت خود را از ایشان رزرو کنید و از خدمات حرفه ای ایشان بهره مند شوید. با شهلا حسین پور، متخصص روانشناسی تربیتی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل شهلا حسین پور با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با شهلا حسین پور را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

رزرو کنید

بیتا علی حسینی

بیتا علی حسینی

بخشی از رزومه تحصیلی و کاری بیتا علی حسینی: کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی کارشناس ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات حسی-حرکتی و اختلالات یادگیری کارشناس درمان اختلالات توجه و تمرکز کارشناس درمان اختلالات بیش فعالی، نقص توجه و اوتیسم بیتا علی حسینی، روانشناس و مشاور باتجربه، با استفاده از دانش و مهارت خود به افراد در سطوح مختلف کمک می‌کند تا مشکلات خود را حل کنند و زندگی بهتری داشته باشند. خانم حسینی با استفاده از روش‌های درمانی مختلف به درمان اختلالات افراد مانند بیش فعالی، اختلالات یادگیری و توجه و اوتیسم میپردازد و به افراد کمک می‌کند تا مشکلات خود را حل کنند و به اهداف خود برسند. بیتا علی حسینی، روانشناس تربیتی با تجربه بالا، به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا با چالش‌های رشدی و یادگیری خود کنار بیایند و به طور موثر رشد کنند. برای استفاده از خدمات این مشاور، تنها کافیست به سایت روان رشد مراجعه کنید و نوبت خود را رزرو کنید. با بیتا علی حسینی، کارشناس درمان انواع اختلالات روانی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل بیتا علی حسینی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با بیتا علی حسینی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

رزرو کنید

شریفه سلطانی

شریفه سلطانی

کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره مشاور کودک و روان درمانگر کودک بازی درمانگر کودک با رویکرد CBT و PMT عضو سازمان نظام روانشناسی ایران با شماره عضویت 37829 عضو بنیاد ملی نخبگان با شماره شناسه 17079822 خانم شریفه سلطانی درمانگر اختلالات یادگیری، اختلال بیش فعالی و نقص توجه، اختلال نافرمانی، اختلال وسواس، اختلال اضطرابی، کاهش خشم و افزایش اعتماد به نفس است این تنها بخشی از رزومه درخشان خانم سلطانی است. شریفه سلطانی، کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره، با سابقه بالای مشاوره در زمینه های مختلف، از جمله خانواده، کودک، نوجوان، و بزرگسال، یکی از مشاوران برجسته و باتجربه در ایران است. ایشان عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو بنیاد ملی نخبگان هستند. اگر به دنبال یک مشاوره حرفه ای و با کیفیت در زمینه های مختلف هستید، می توانید از خدمات مشاوره ایشان استفاده کنید. ایشان با تجربه و مهارت بالای خود، می توانند به شما کمک کنند تا مشکلات خود را حل کنید و در زندگی شخصی و کاری خود رشد کنید. در صورتی که میخواهید از خدمات مشاوره حرفه ای و با کیفیت خانم شریفه سلطانی استفاده کنید و از کمک های او بهره مند شوید، میتوانید از طریق سایت روان رشد اقدام کنید و نوبت خود را رزرو کنید. در این سایت امکان رزرو نوبت از مشاوران برتر برای شما امکان پذیر است. با دکتر شریفه سلطانی، متخصص مشاوره کودک و نوجوان آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر شریفه سلطانی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر شریفه سلطانی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره

رزرو کنید

دکتر فردین فرمانی

دکتر فردین فرمانی

بخشی از رزومه کاری و تحصیلی آقای دکتر فردین فرمانی: دکتری تخصصی روانشناسی از دانشگاه شهید بهشتی عضو بنیاد ملی نخبگان متخصص نوروتراپی متخصص ارزیابی و تشخیص مشکلات روانشناختی کودک و نوجوان رواندرمانگر حوزه پویشی ISTDP پژوهشگر حوزه روانشناسی و نوروساینس دکتر فردین فرمانی، دکتری تخصصی روانشناسی در دانشگاه شهید بهشتی، با سابقه درخشان در زمینه مشاوره و روان‌درمانی، نوروتراپی و مداخلات روان‌شناختی، به عنوان یک متخصص برجسته در این حوزه شناخته می‌شود. ایشان با تعهد و دلسوزی، به مراجعان خود در زمینه‌های مختلفی خدمات تخصصی ارائه می‌دهد. ایشان در کنار تخصص در روانشناسی، در زمینه نوروتراپی نیز تبحر دارد و با استفاده از روش‌های نوین، به مراجعان خود در بهبود و ارتقای سلامت روان کمک می‌کند. تمامی این موارد درخشان، تنها برخی از رزومه تحصیلی و کاری حرفه ای و تخصصی دکتر فردین فرمانی هستند. برای دریافت و رزرو نوبت از ایشان و استفاده از خدمات با کیفیت، میتوانید از طریق سایت روان رشد اقدام کنید. با دکتر فردین فرمانی، متخصص نوروتراپی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر فردین فرمانی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر فردین فرمانی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری تخصصی روانشناسی

رزرو کنید

نظرات و دیدگاه ها