بازی درمانی

  • دسته بندی: درمان اختلالات

بازی درمانی ابزاری است که در اصل از حوزه روان درمانی می آید. این روش درمانی شامل یک درمانگر آموزش دیده است که کودک را در حین بازی مشاهده می کند و همچنین به صورت فعالانه ای بازی های خاص و هدفمندی را با کودک انجام میدهد.

این رویکرد مبتنی بر این ایده است که کودکان به طور ناخودآگاه از طریق بازی ارتباط برقرار می کنند. این بدان معنی است که آنها چیزهایی را در مورد خود آشکار می کنند بدون اینکه متوجه شوند که این کار را انجام می دهند. از طریق بازی است که کودکان می آموزند چگونه با جهان تعامل داشته باشند و مهارت های خود را توسعه دهند. به این ترتیب، برای آنها وسیله ای طبیعی برای ابراز وجود است.

در حین بازی، یک کودک ممکن است به طور مستقیم یا نمادین احساسات خود را به نمایش بگذارد و به درمانگر اجازه می‌دهد تا در مورد وضعیت عاطفی خود بینش پیدا کند. بازی با هم محیط امنی را برای این اتفاق فراهم می کند و به افراد اجازه می دهد چیزهایی را بیان کنند که در غیر این صورت ممکن است برایشان مشکل باشد.

شرکت در یک فعالیت مشترک در یک کلینیک روانشناسی کودک همچنین اعتماد بین درمانگر و کودک را تقویت می کند و یک رابطه درمانی ایجاد می کند. این می تواند به ویژه برای کودکان مفید باشد، زیرا ممکن است نسبت به غریبه ها احساس بی اعتمادی کنند.

انجمن بازی درمانی بین المللی (PTI) گزارش می دهد که تا 71 درصد از کودکانی که تحت بازی درمانی قرار می گیرند، مزایایی را نشان می دهند و به رشد و تقویت کودکان کمک بسیاری می کند. جلسات معمولاً 30 تا 45 دقیقه طول می کشد.

بازی درمانی به چه افرادی کمک می کند؟ درمانگران اغلب از بازی درمانی برای کودکان استفاده می کنند، اما ممکن است در برخی شرایط به بزرگسالان نیز کمک کند. انجمن بازی درمانی (APT) بیان می کند که متخصصان سلامت روان ممکن است از آن برای کمک به درمان طیف وسیعی از شرایط استفاده کنند، مانند:

  • اضطراب

  • افسردگی

  • وسواس

  • اختلالات رفتاری، مانند اختلال سلوک یا اختلال نافرمانی مقابله ای (ODD)

همچنین ممکن است به مشکلات رفتاری جدیدی که به دلیل رویدادهای زندگی رخ می دهد، مانند سوگ، طلاق، یا یک تجربه آسیب زا کمک کند.

بازی درمانی همچنین می تواند یک مداخله حمایتی برای افراد دارای تفاوت های عصبی رشدی باشد. که می تواند شامل موارد زیر باشد

  • اوتیسم

  • بیش فعالی

  • ناتوانی های یادگیری

بازی درمانی این شرایط را "درمان" نمی کند، بلکه در عوض حمایت عاطفی را ارائه می دهد و مهارت هایی را آموزش می دهد که به یادگیری و اجتماعی شدن کودکان کمک می کند. برای اینکه کودک شما این احساس درک شدن را بیشتر درک کند و نتیجه درستی از این جلسات دریافت کنید، باید از خدمات حرفه ای و تخصصی یک کلینیک مانند روان رشد که یک کلینیک روانشناسی تهرانپارس است بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در :

بیتا علی حسینی

بیتا علی حسینی

بخشی از رزومه تحصیلی و کاری بیتا علی حسینی: کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی کارشناس ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات حسی-حرکتی و اختلالات یادگیری کارشناس درمان اختلالات توجه و تمرکز کارشناس درمان اختلالات بیش فعالی، نقص توجه و اوتیسم بیتا علی حسینی، روانشناس و مشاور باتجربه، با استفاده از دانش و مهارت خود به افراد در سطوح مختلف کمک می‌کند تا مشکلات خود را حل کنند و زندگی بهتری داشته باشند. خانم حسینی با استفاده از روش‌های درمانی مختلف به درمان اختلالات افراد مانند بیش فعالی، اختلالات یادگیری و توجه و اوتیسم میپردازد و به افراد کمک می‌کند تا مشکلات خود را حل کنند و به اهداف خود برسند. بیتا علی حسینی، روانشناس تربیتی با تجربه بالا، به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا با چالش‌های رشدی و یادگیری خود کنار بیایند و به طور موثر رشد کنند. برای استفاده از خدمات این مشاور، تنها کافیست به سایت روان رشد مراجعه کنید و نوبت خود را رزرو کنید. با بیتا علی حسینی، کارشناس درمان انواع اختلالات روانی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل بیتا علی حسینی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با بیتا علی حسینی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

رزرو کنید

شریفه سلطانی

شریفه سلطانی

کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره مشاور کودک و روان درمانگر کودک بازی درمانگر کودک با رویکرد CBT و PMT عضو سازمان نظام روانشناسی ایران با شماره عضویت 37829 عضو بنیاد ملی نخبگان با شماره شناسه 17079822 خانم شریفه سلطانی درمانگر اختلالات یادگیری، اختلال بیش فعالی و نقص توجه، اختلال نافرمانی، اختلال وسواس، اختلال اضطرابی، کاهش خشم و افزایش اعتماد به نفس است این تنها بخشی از رزومه درخشان خانم سلطانی است. شریفه سلطانی، کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره، با سابقه بالای مشاوره در زمینه های مختلف، از جمله خانواده، کودک، نوجوان، و بزرگسال، یکی از مشاوران برجسته و باتجربه در ایران است. ایشان عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و عضو بنیاد ملی نخبگان هستند. اگر به دنبال یک مشاوره حرفه ای و با کیفیت در زمینه های مختلف هستید، می توانید از خدمات مشاوره ایشان استفاده کنید. ایشان با تجربه و مهارت بالای خود، می توانند به شما کمک کنند تا مشکلات خود را حل کنید و در زندگی شخصی و کاری خود رشد کنید. در صورتی که میخواهید از خدمات مشاوره حرفه ای و با کیفیت خانم شریفه سلطانی استفاده کنید و از کمک های او بهره مند شوید، میتوانید از طریق سایت روان رشد اقدام کنید و نوبت خود را رزرو کنید. در این سایت امکان رزرو نوبت از مشاوران برتر برای شما امکان پذیر است. با دکتر شریفه سلطانی، متخصص مشاوره کودک و نوجوان آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر شریفه سلطانی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر شریفه سلطانی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
کارشناس ارشد روانشناسی و مشاوره

رزرو کنید

شبنم غلامی

شبنم غلامی

مشاور کودک و نوجوان نوروتراپیست هنر درمانگر دانشجوی دکتری روانشناسی سلامت، دانشگاه تهران خانم شبنم غلامی، با سابقه‌ای درخشان در زمینه مشاوره و ارائه خدمات تخصصی به افراد در زمینه‌های مختلف، به عنوان یک مشاور قابل اعتماد و دلسوز در کنار شماست تا در مسیر رسیدن به اهدافتان یاری‌گر شما باشد. ایشان دانشجوی دکتری روانشناسی سلامت دانشگاه تهران است و به عنوان یک هنر درمانگر و نوروتراپیست، به عنوان یک مشاور برای کودکان و نوجوانان فعالیت میکند. با استفاده از دانش و تجربه بالا و تخصصی شبنم غلامی در زمینه کاری خود، میتوانید از خدمات مشاوره بسیار با کیفیت و خوب بهره مند شوید و از آن برای رشد و توسعه فردی خود استفاده کنید. برای استفاده از خدمات مشاوره تخصصی خانم شبنم غلامی و دریافت نوبت، همین الان به سایت روان رشد مراجعه کنید و نوبت خود را رزرو کنید. با شبنم غلامی، متخصص هنر درمانی و مشاوره کودک آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل شبنم غلامی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با شبنم غلامی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دانشجوی دکتری روانشناسی سلامت

رزرو کنید

فائزه صنقری

فائزه صنقری

کارشناسی ارشد روانشناسی روان درمانگر کودک و نوجوان بازی درمانگر نوروتراپیست آموزش مهارت‌های فرزند پروری فائزه صنقری، روانشناس و مشاور با سابقه بالا فعالیت در زمینه روانشناسی و مشاوره، در حال حاضر در شهر تهران مشغول به کار است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران هستند و دوره‌های تخصصی مختلفی را در زمینه‌های مختلف روانشناسی و مشاوره، از جمله روانشناسی کودک و نوجوان، روانشناسی خانواده، روانشناسی زوجین، و روانشناسی صنعتی و سازمانی، گذرانده‌اند و به عنوان یک بازی درمانگر و نوروتراپیست، متخصص هستند. خانم فائزه صنقری، با سابقه‌ای درخشان در زمینه مشاوره، به عنوان یک متخصص قابل اعتماد و کارآمد شناخته می‌شود. ایشان با تعهد و پشتکار مثال‌زدنی، همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات مشاوره‌ای تخصصی، به مراجعین خود در مسیر دستیابی به اهدافشان یاری رساند. فائزه صنقری، روان درمانگر کودک و نوجوان با تجربه و تخصص بالایی که دارد، آماده ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی به کودکان و نوجوانان شماست. در این مسیر روان رشد نیز در کنار شما است و برای دریافت نوبت و مشاوره، میتوانید از سایت روان رشد استفاده کنید. با فائزه صنقری، بازی درمانگر و نوروتراپیست آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل فائزه صنقری با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با فائزه صنقری را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
روانشناس

رزرو کنید

مونا فرخ زاد

مونا فرخ زاد

مونا فرخ زاد درمانگر و بازی درمانگر کودک با تجربه چندساله در حوزه رشد و توسعه کودکان است تخصص در تشخیص و درمان مشکلات روانی و اجتماعی کودکان. توانایی برقراری ارتباط مؤثر با کودکان و خانواده ها برای ارائه راهکارهای مناسب برای بهبود کیفیت زندگی. تسلط بر روشهای بازی درمانی، مهارتهای ارتباطی. مونا فرخ زاد بازی درمانگر کودک با تجربه چندساله در حوزه رشد و توسعه کودکان است. او در زمینه تشخیص و درمان مشکلات روانی و اجتماعی کودکان تخصص دارد و توانایی برقراری ارتباط مؤثر با کودکان و خانواده ها برای ارائه راهکارهای مناسب برای بهبود کیفیت زندگی را دارد. بازی درمانی یک روش موثر برای کمک به کودکان در حل مشکلات روانی و اجتماعی آنها است. بازی درمانی به کودکان کمک می کند تا احساسات خود را بیان کنند، مهارت های اجتماعی خود را بهبود بخشند و با چالش های زندگی کنار بیایند. مونا فرخ زاد، درمانگر با تجربه کودک، با استفاده از بازی درمانی، به کودکان کمک می‌کند تا مشکلات روانی و اجتماعی خود را حل کنند و به رشد و توسعه سالم خود ادامه دهند. برای رزرو نوبت از این مشاور، تنها کافیست به سایت روان رشد مراجعه کنید. با مونا فرخ زاد، متخصص درمانگری کودک آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل مونا فرخ زاد با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با مونا فرخ زاد را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
روانشناس بالینی

رزرو کنید

نظرات و دیدگاه ها