خدمات روان رشد

سکس تراپی

 • دسته بندی: زوج درمانی

سلامت جنسی چیست؟

سلامت جنسی و رابطه مطلوب زناشویی یکی از عوامل مهم در حوزه سلامت جسمی، سلامت روانی و سلامت اجتماعی است. چرا که با ایجاد احساس رضایتمندی، آرامش و افزایش اعتماد به‌نفس، موجب بهبود عواطف بین زوجین را گردیده و سلامت جنسی از بروز اختلالات روانی، از‌هم‌گسیختگی بنیان خانواده و آسیب‌های اجتماعی پیش گیری می نماید.  بطور میانگین زنان 22 درصد سال های از دست رفته و مردان 3 درصد سالهای از دست رفته دارند. از جمله عواملی که در محاسبه سالهای از دست رفته زنان لحاظ می شود می توان به عواملی همچون : سنین باروری، نادیده گرفتن حقوق باروری و مشکلات سلامتی مرتبط با آن مانند بارداری برنامه‌ریزی‌نشده، مرگ‌ومیر مادران، بیماری‌های آمیزشی و اچ‌آی‌وی اشاره نمود.

تعریف سلامت جنسی از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی حالتی جسمی، عاطفی، روانی و اجتماعی مطلوب در رابطه با مسائل جنسی یا همان داشتن رفتاری مناسب و درخور طرفین، به همراه حس احترام و دوست داشته شدن است یعنی  داشتن یک رابطه ایمن و لذت بخش برای هر دو طرف. 

بسیاری از افراد مفهوم رابطه جنسی همان فعالیت جنسی است. در حالیکه رابطه جنسی یا سکس کلیه مسائل جنسی را در بر می گیرد پس در سلامت جنسی نیز بایستی مسائلی جامع تر را در نظر گرفت.تعریف سلامت جنسی این است که زن و مرد این توانایی را داشته باشند که رابطه جنسی خود را ابراز و از آن لذت ببرند. بنحوی که رابطه ای فارغ از هرگونه مشکل مثل بیماری های مقاربتی، خشونت، تبعیض و اجبار انجام شود. به اعتقاد برخی افراد،همین که بیماری جدی جنسی ندارند یعنی در سلامت جنسی به سر می برند در حالیکه تعریف سلامت جنسی عمیق تر و گسترده تر از وجود بیماری جدی است. و اینها نشاندهنده عدم آگاهی کامل در زمینه سلامت جنسی بوده و عدم مراجعه به موقع به کلینیک جامع سلامت جنسی، استحکام و پایداری روابط زناشویی را کاهش داده و در مواقعی باعث ایجاد بحران های غیر قابل بازگشتی می شود. 

دلایل عدم انجام اقدام به موقع در خصوص مشکلات جنسی چیست؟

 1. عدم اعتماد به نفس برای صحبت کردن در مورد مشکل جنسی 
 2. تلقی کردن مشکلات جنسی را به عنوان یک نقص و ضعف 
 3. کاهش مقبولیت نزد شریک جنسی
 4. عدم آگاهی از راه هایی که بتوان مشکل فرد مقابل را بیان کرد 

جمیع این موارد باعث می شود فرد بدون آگاهی کامل در زمینه جنسی اقدام به ازدواج نموده، با مشکلات بیشماری در این رابطه مواجه گردیده و سایرابعاد دیگر زندگی او را تحت الشعاع قرار گیرد. این مشکلات و باورهای غلط نسل به نسل انتقال داده می شوند و مشکلات زیادی را به ارمغان می آورند. در حالی که با یک مشاوره مناسب یا یک روش تشخیص و درمان حرفه ای در کلینیک جامع سلامت روان، فرد رابطه ی جنسی ایده آل و مناسبی را تجربه می نماید. بعبارت دیگر با داشتن رابطه جنسی باکیفیت، فرد احساس آرامش و رضایت بیشتری از زندگی دارد. سلامت جنسی فردی یعنی شخص باید برای داشتن روابط جنسی، از نظر عاطفی، روانی، اجتماعی و جسمی در سلامت باشد. دقت کنید که برای اینکه هر چه بیشتر اطمینان داشته باشید که در ادامه به مشکلی بر نخواهید خورد، خوب است که قبل از ازدواج به یک کلینیک مشاوره ازدواج تهران مانند روان رشد مراجعه کنید و از خدمات تخصصی در آن مکان بهره مند شوید.

تماس جهت دریافت نوبت مشاوره

مؤلفه های سلامت جنسی (سلامت جنسی + سلامت روح و روان) :

 • حفظ حقوق جنسی طرفین 
 • ارزش نهادن به تمایلات جنسی یکدیگر  
 • پاسخ به تمایلات جنسی یکدیگر تا حد امکان 
 • وجود لذت جنسی،
 • عدم وجود  بیماری های جنسی، 
 • ایجاد رضایت جنسی متعارف
 • عدم خشونت جنسی (ختنه زنان، ...)
 • عدم  اختلال عملکرد جنسی
 •  داشتن سلامت روان 

بنابراین برای تأیید سلامت جنسی یک فرد ، بایستی او را از جنبه های مختلفی مورد ارزیابی قرار داد. بعنوان مثال  فردی که شریک جنسی خود را مجبور به برقراری رابطه می نماید فردی با سلامت جنسی نیست. یا اینکه فردی که در زمینه جنسی دارای روانی سالم است ولی به دلایل جسمانی قادر به برقراری رابطه نیست هم فاقد سلامت جنسی است.

مهمترین دلایل مراجعه به کلینیک جامع سلامت جنسی :

هر یک از ما گاهی با دیدن برخی نشانه ها و علائم نسبت به موضوعی حساس شده و متوجه بد عملکردی ای در خود و یا همسرمان میشویم از جمله این نقاط قابل تامل در خصوص روابط جنسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  افرادی که نسبت به ایمنی جنسی دارای نگرانی هایی هستند.
 • افرادی که احساس نیاز به آموزش در زمینه جلوگیری از انتقال امراض مقاربتی جنسی دارند.
 • افرادی که  در مورد تمایلات جنسی خود دچار دغدغه هستند
 • افرادی که  به دلیل نیاز به برابری جنسیتی، در سلامت جنسی دچار مشکل هستند
 • افرادی که به دلیل وابستگی های عاطفی دچار مشکلاتی در رابطه جنسی می شوند
 • افرادی که در زمینه تولید مثل و باروری نگران هستند
 • افرادی که به دلیل ناتوانی جسمی یا روانی باید ریسک عواقب جنسی برای آن ها کاهش پیدا کند
 • خانواده هایی که نیاز به بالا بردن سطح اطلاعات در آنها احساس می شود

و خبر خوب اینکه این موارد قابل درمان و آموزش بوده و تمامی این موارد به بهترین شکل در کلینیک جامع سلامت جنسی روان رشد قابل تشخیص و درمان هستند. همانطور که گفتیم، برخی افراد به دلیل اینکه این نوع مشاوره را بد تلقی میکنند، از این خدمات در زمان مناسب استفاده نمیکنند. در این صورت میتوانید از مشاوره روانشناسی با چت روان رشد استفاده کنید و با چت کردن مشکلات خود را با روانشناس حرفه ای در میان بگذارید.

به طور کلی مشکلات زیر در کلینیک های سلامت جنسی قابل درمان است:

 • اشخاصی که در مورد مسائل ارتباطی و صمیمیت با همسر خود مشکل دارند
 •  اشخاصی که تمایلات جنسی ناهماهنگ با همسرخود دارند
 • اشخاص دارای اختلال در عملکرد جنسی ( مرد – زن) 
 • اشخاصی که دردهای جنسی و واژینسموس دارند
 • اشخاصی که نسبت به رابطه جنسی حس انزجار دارند
 • اشخاصی مبتلا به وسواس جنسی هستند 
 • اشخاصی که در گرایشات جنسی دچار مشکل هستند 
 • اشخاصی که دارای اعتیاد جنسی هستند؛
 • اشخاصی که به دلیل معلولیت نیاز به بازتوانی جنسی دارند
 • اشخاصی که در زمینه جنسی از بلوغ کافی برخوردار نیستند
 • اشخاصی که نیاز به آموزش رفتارهای و ارتباطات جنسی متناسب با سن خود دارند
 • اشخاصی که تغییرات عجیبی را در رفتار جنسی خود و یا همسر خود متوجه می شوند
 • اشخاصی که در حال حاضر برای رفع دغدغه خاطر خود احساس نیاز به مشاوره جنسی دارد 

شما میتوانید تمام موارد فوق را با متخصصان جنسی کلینیک جامع سلامت روان در میان گذاشتته و با خیالی آسوده از بابت محرمانگی به سوی درمان استاندارد حرکت نمایید.

بهترین کلینیک تخصصی جامع سلامت جنسی

اگر می خواهید  برای دستیابی به سلامت جنسی به یکی کلینیک حرفه ای و فوق تخصصی در این زمینه مراجعه کنید پیشنهاد ما کلینیک جامع سلامت روان رشد است.

روان رشد که یک کلینیک روانشناسی تهرانپارس است، با بکارگیری از بهترین متخصصان سکس تراپی، روان درمانگران و مشاوران  خانم و آقا برای رسیدن به سلامت جنسی فردی و زوجین فعالیت نموده و با ایجاد محیطی کاملاً امن، نسبت به درمان مشکلات جنسی مراجعه کنندگان و  درمانجویان گرامی و رسیدن به سلامت جنسی ایشان  اقدام می نماید.

در کلینیک جامع سلامت روان رشد ارزیابی تخصصی، تشخیص و درمان اختلالات جنسی  و کمک به ایجاد رفتار جنسی سالم صورت می پذیرد. همچنین درمانجویان عزیز میتوانند با مراجعه به این مرکز در زمینه بهداشت جنسی، سلامت جنسی مردان، سلامت جنسی زنان، مشاوره ازدواج، مسائل جنسی سالمندان، نحوه ابراز تمایلات جنسی، خودمراقبتی در کودکان، پیشگیری و درمان عفونت های قابل انتقال از طریق رابطه جنسی آموزش های لازم را دیده و گام مهمی بسوی سلامت فردی، سلامت خانوادگی و سلامت جامعه بردارند.

سخن آخر

چنانچه در زمینه مسائل جنسی دچار تردید بوده و یا تمایل به بالا بردن میزان اطلاعات و دانش جنسی هستید به شما تبریک می گوییم که قرار است درهای آگاهی  در خصوص یکی از کلیدی ترین و اساسی ترین  نیاز های انسانی به شما گشوده شود. برای ارتقا سطح کیفی زندگی خود و شریک عاطفی خود و فرزندان دلبندتان توصیه می نماییم برای رسیدن به آرامش جنسی و بالا بردن عزت نفس به دپارتمان بزرگسال  کلینیک جامع سلامت روان رشد   بعنوان بهترین کلینیک سلامت جنسی مراجعه فرمایید. 

اگر در شرف ازدواج هستید هم بی شک یک مشاوره سلامت جنسی می تواند به شما در شروع یک زندگی حرفه ای و باکیفیت تر کمک کند. قطعاً دو فرد دارای سلامت جنسی با آگاهی بیشتری می توانند رفتار کنند و زندگی بهتری خواهند داشت.

کافی است به این مرکز مراجعه کنید تا زیر نظر بهترین متخصصین مشکل شما به خوبی مورد ارزیابی قرار گیرد. شما عزیزان می توانید به راحتی از طریق راه های ارتباطی با کلینیک سلامت جنسی رها در ارتباط باشید، راهنمایی های لازم را دریافت کنید و یا به صورت تلفنی اقدام به ثبت نوبت نمایید.

قطعاً هر چه افراد بیشتری از سلامت جنسی برخوردار باشند زندگی ها بهتر خواهد شد و دنیا به جای زیباتری تبدیل می شود.

اشتراک گذاری در :

دکتر فاطمه شمس

دکتر فاطمه شمس

خانم دکتر فاطمه شمس روانشناس بزرگسال و خانواده است. در ادامه رزومه کاری و تحصیلی ایشان را بررسی میکنیم. درمانگر اختلالات بالینی شامل افسردگی، اضطراب، حملات پَنیک، وسواس و… بهبود مشکلات درون‌فردی شامل ارتقا اعتماد به نفس، عزت نفس و جرات‌مندی کمک به گذراندن دوران سوگ و شکست‌های عاطفه انتخاب یک مشاور دلسوز و متخصص، گامی مهم در جهت ارتقای سلامت روان و عبور از چالش‌های زندگی است. دکتر فاطمه شمس، با سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه مشاوره خانواده و بزرگسال، می‌تواند یاری رسان شما در این مسیر باشد. ایشان در طول دوران حرفه‌ای خود، با طیف وسیعی از مراجعین با مسائل و مشکلات مختلف کار کرده و به آنها در حل مشکلاتشان یاری رسانده است. برای دریافت مشاوره افسردگی شدید، اضطراب، وسواس و غیره و راهنمایی از دکتر فاطمه شمس و بهره مندی از خدمات با کیفیت این مشاور، میتوانید به سایت روان رشد مراجعه کنید و از خدمات ایشان بهره مند شوید. با دکتر فاطمه شمس، متخصص روان درمانی اختلالات بالینی آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر فاطمه شمس با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر فاطمه شمس را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری روان‌شناسی

رزرو کنید

دکتر فاطمه کریمی اصفهانی

دکتر فاطمه کریمی اصفهانی

دکتر فاطمه کریمی اصفهانی، متخصص روانشناسی و مدرس دانشگاه، با سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات روانشناسی به مراجعان، بهترین خدمات را ارائه به ایشان ارائه میدهد. ایشان با بهره‌گیری از دانش و تجربه خود، در زمینه‌های مختلف روانشناسی، به مراجعان خود خدمات تخصصی ارائه می‌دهند. روانشناس واقعیت درمانگر متخصص در حوزه مشکلات بزرگسال مشاوره ازدواج، زوج درمانی و پیش از ازدواج لایف کوچ و متخصص توسعه فردی مدرس و اسیستنت رسمی آموزش دانشگاه علامه طباطبایی شماره پروانه سازمان نظام روانشناسی 5223 تمامی این موارد تنها برخی از رزومه درخشان دکتر فاطمه کریمی اصفهانی است. اگر به دنبال یک مشاور دلسوز، متخصص و قابل اعتماد هستید، دکتر فاطمه کریمی اصفهانی می‌توانند انتخابی مناسب برای شما باشند. ایشان با تخصص و تجارب خود، به شما در حل مسائل و مشکلاتتان یاری خواهند رساند. برای رزرو نوبت و استفاده از خدمات مشاوره با کیفیت، به سایت روان رشد مراجعه کنید و از راهنمایی های این مشاور متخصص برای رشد موثر استفاده کنید. با دکتر فاطمه کریمی اصفهانی، متخصص واقعیت درمانگری و مشاوره بزرگسال آشنا شدید. ایشان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه روانشناسی، به مراجعین بسیاری در حل مشکلاتشان کمک کرده اند. شما می توانید در پروفایل دکتر فاطمه کریمی اصفهانی با سوابق و تجربیات ایشان بیشتر آشنا شوید، نظرات مراجعین ایشان را مطالعه کنید و در صورت تمایل نوبت حضوری یا آنلاین رزرو کنید. چنانچه تجربه مشاوره با دکتر فاطمه کریمی اصفهانی را داشتید لطفا نظرات خود را برای مراجعین بعدی ثبت نمایید.
دکتری روانشناسی

رزرو کنید

نظرات و دیدگاه ها